LM: imponująca forma Lionela Messiego, nowy wicelider klasyfikacji strzelców

Cztery mecze i dziewięć strzelonych goli - dorobek Lionela Messiego w Lidze Mistrzów kompletnie przyćmiewa jego konkurentów. Jeden z nich próbuje jednak gonić Argentyńczyka.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/ROBERT PERRY
Za nami już pięć kolejek, ale gwiazdor Barcelony w jednej z nich nie wystąpił, co czyni jego wynik jeszcze bardziej imponującym. Spędził na boisku 360 minut, a to oznacza, że w Champions League trafia do siatki rywali średnio raz na 40 minut.

Nowym samodzielnym wiceliderem klasyfikacji strzelców jest Edinson Cavani. W wyjazdowym starciu z Arsenalem (2:2) Urugwajczyk zdobył jedną z bramek dla Paris Saint-Germain i łącznie gromadzi ich pięć.

Niżej plasują się Robert Lewandowski, Riyad Mahrez oraz Mesut Oezil. Ta czwórka ma na koncie po cztery gole.

Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów:

Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów 2016/2017

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w całym obecnym sezonie Lionel Messi strzeli w Lidze Mistrzów co najmniej 15 goli?