Liga Europy: czerwona kartka Inakiego Astiza, Zenit z kompletem punktów

Inaki Astiz dostał czerwoną kartkę w spotkaniu z FK Astana, a jego APOEL Nikozja przegrał 1:2. Zenit Sankt Petersburg zwyciężył 2:0 z Maccabi Tel Awiw i ma 15 punktów po pięciu meczach grupowych w Lidze Europy.

Inaki Astiz / Inaki Astiz

Inaki Astiz był w jedenastce APOEL Nikozja, ale nie nagrał się długo w meczu z FK Astana. Były stoper Legii Warszawa dostał czerwoną kartkę w 33. minucie i jego drużyna musiała radzić sobie w dziesięciu. Szczęście w nieszczęściu, że zdążyła wcześniej wyjść na prowadzenie po strzale Georgiosa Efrema. Próbowała bronić zaliczki, ale nieskutecznie. Kazachowie udokumentowali przewagę liczebną dwoma golami i zwyciężyli 2:1.

Fenerbahce Stambuł zostało liderem w grupie A dzięki zwycięstwu z Manchester United. Na tym samym stadionie drużyna znad Bosforu miała problem ze zdominowaniem Zorii Ługańsk. Piłka przenosiła się szybko spod jednego pod drugie pole karne, a tam zaczynał się problem ze sfinalizowaniem akcji. W pierwszej połowie Fenerbahce oddało jeden celny strzał, a Zoria zero.

Impas przełamał Miroslav Stoch w 59. minucie, niespełna kwadrans po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Słowak strzelił potężnie z dystansu i przełamał dłonie bramkarza. Niedługo później Simon Kjaer trafił na 2:0 i dzięki kompletowi punktów Fenerbahce zostało na szczycie tabeli. O 2. miejsce zagrają Manchester United z Feyenoordem Rotterdam.

Zenit Sankt Petersburg to jedna z trzech drużyn, która była pewna awansu po 4. kolejce meczów grupowych. Miała zagwarantowane nawet miejsce na szczycie tabeli, dlatego do pojedynku z Maccabi Tel Awiw przystąpiła bez presji. Zenit nie grał efektownie, ale zdążył wyjść na prowadzenie przed przerwą. 1:0 zrobiło się po strzale Aleksandra Kokorina w 44. minucie.

W końcówce Aleksandr Kierżakow dorzucił drugiego gola i Zenit ma komplet 15 punktów po pięciu spotkaniach. Gola nie zdobył lider klasyfikacji strzelców Giuliano z Zenitu i dał się dogonić Łukaszowi Teodorczykowi  z RSC Anderlechtu. Polak ustalił wynik meczu z Gabala FK na 3:1 w doliczonym czasie.