Liga Europy: kompromitacja Interu Mediolan. Włosi za burtą

Inter Mediolan nie awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy. Sam jednak jest sobie winien, ponieważ po pierwszej połowie prowadził z Hapoel Beer Szewa 2:0, a ostatecznie przegrał 2:3.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/ABIR SULTAN
Inter Mediolan, żeby marzyć o fazie pucharowej Ligi Europy, musiał wygrać z Hapoelem Beer Szewa. Po pierwszej połowie nie było wątpliwości, że tak będzie. Włosi grali dużo, dużo lepiej od miejscowych i zasłużenie prowadzili 2:0.

W 12. minucie Eder dośrodkował na piąty metr, gdzie idealnie na piłkę nabiegł Mauro Icardi i tylko dołożył nogę.

Blisko kwadrans później było już 2:0. Po bardzo ładnej akcji Inter kilkoma podaniami przedostał się pod pole karne Hapoelu. Marcelo Brozović ściął do środka, oddał strzał z 16 metrów, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W drugiej połowie wszystko się zmieniło. Kiedy w 58. minucie Lucio Maranhao strzelał kontaktowego gola, to niewiele osób jeszcze sądziło, że Hapoel odwróci losy spotkania.

Jednak w 69. minucie Samir Handanović sfaulował rywala we własnym polu karnym i dostał drugą żółtą kartkę. Pierwszą otrzymał za... grę na czas. Anthony Nwakaeme wykorzystał "jedenastkę" i Hapoel walczył o trzeciego gola.

Udało się to w doliczonym czasie gry, gdy rezerwowy Ben Sahar płaskim strzałem wprawił w ekstazę stadion w Izraelu.

Hapoel wygrał 3:2 i wciąż ma szansę na awans do fazy pucharowej. Inter jest ostatni z trzema punktami na koncie.

Hapoel Beer Szewa - Inter Mediolan 3:2 (0:2)
0:1 - Mauro Icardi 12'
0:2 - Marcelo Brozović 26'
1:2 - Lucio Maranhao 58'
2:2 - Anthony Nwakaeme (k.) 71'
3:2 - Ben Sahar 90+3'

Czerwona kartka: Samir Handanović /69' - za drugą żółtą/ (Inter).

Hapoel: Goresh - Bitton, Taha (35' Radi), Vítor, Tzedek, Korhut - Buzaglo, Hoban (81' Ghadir), Ogu, Nwakaeme - Maranhao (74' Sahar).

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo - Melo (62' Gnoukouri), Banega (69' Carrizo), Brozović - Candreva, Icardi, Eder (58' Perisić).

Żółte kartki: Mihaly Korhut, Maranhao, Ben Bitton, Anthony Nwakaeme (Hapoel) oraz Samir Handanović, Nagatomo (Inter).