Liga Europy: Manchester United pokazał klasę

Manchester United w pełni kontrolował mecz z Feyenoordem Rotterdam w Lidze Europy. Zwyciężył 4:0, ale nadal musi drżeć o awans do fazy pucharowej.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Gareth Copley
Feyenoord Rotterdam w razie zwycięstwa na Old Trafford zapewniłby sobie awans do kolejnej fazy. Jednak Manchester United poważnie podszedł do tego meczu i Jose Mourinho wystawił silną jedenastkę.

Pierwsza połowa należała do Czerwonych Diabłów. Gospodarze częściej byli przy piłce, grali dość żwawo, ale w 26. minucie Feyenoord Rotterdam mógł, a nawet powinien objąć prowadzenie. Fantastyczną obroną popisał się jednak Sergio Romero, który nogą sparował uderzenie Dirka Kuyta.

9 minut później MU już prowadził. Akcję na lewym skrzydle rozpoczął Wayne Rooney. Zagrał do środka do Zlatana Ibrahimovicia, który zauważył, że Rooney wbiegł w "szesnastkę". Wydaje się, że Anglik mógł być na minimalnym spalonym, ale sędzia liniowy nie podniósł chorągiewki. Rooney piękną podcinką pokonał Brada Jonesa.

Dla Anglika był to 39 gol w europejskich pucharach w barwach Man Utd i został samodzielnym liderem wszech czasów tego zespołu.

W drugiej połowie nadal dominowały Czerwone Diabły i 20 minut przed końcem prowadziły już 2:0. Rooney tym razem do gola dołożył asystę, a po jego podaniu Juanie Macie wystarczyło dołożyć tylko nogę.

Pięć minut później na 3:0 podwyższył... bramkarz Feyenoordu Brad Jones. Ibrahimović dośrodkował z linii końcowej, ale piłka niefortunnie odbiła się od nogi Jonesa i wpadła do siatki.

W doliczonym czasie gry, po zespołowej akcji, kropkę nad "i" postawił Jesse Lingard, który technicznym strzałem zdobył gola.

Man Utd awansował na drugie miejsce i ma dwa punkty więcej od Feyenoordu Rotterdam. W ostatniej kolejce zagra z Zorią Ługańsk.

Manchester United - Feyenoord Rotterdam 4:0 (1:0)
1:0 - Wayne Rooney 35'
2:0 - Juan Mata 70'
3:0 - Brad Jones (sam.) 75'
4:0 - Jesse Lingard 90+1'

Man Utd: Romero - Valencia, Jones, Blind, Shaw - Carrick, Pogba - Mchitarjan (82' Lingard), Rooney (82' Depay), Mata (70' Rashford) - Ibrahimović.

Feyenoord: Jones - Karsdorp, Tapia, Nelom, van der Heijden - Toornstra (78' Basacikoglu), Kuijt (61' Berghuis) - Dammers, Trindade, Elia - Jorgensen (73' Kramer).

Żółte kartki: brak.