Ligue 1: Pokaz gry Monaco. Glik i spółka rozprawili się z Marsylią

AS Monaco, przynajmniej tymczasowo zostało liderem Ligue 1. Awans na szczyt dał triumf nad Olympique Marsylią. Podopieczni Leonardo Jardima gładko wygrali 4:0, a gra sprawiała im radość.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

AS Monaco strzela ostatnio dużo goli. Dobrą formę ekipa Leonardo Jardima zaprezentowali również w starciu z Olympique Marsylią. Widowiskowe rajdy Bernardo Silvy prawym skrzydłem, chłodna głowa Valerego Germaina i ofiarność Kamila Glika. Gospodarze mają w każdej formacji człowieka ciągnącego pozostałych.

Pierwszy gol padł po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego. Gabriel Boschilia był faulowany i sam wymierzył sprawiedliwosć. Krótki rozbieg i piękny strzał z 23 metrów w samo okienko. Chwilę później było 2:0. Naładowany energią Silva uciekł rywalom prawym skrzydłem i zewnętrzną częścią stopy idealnie obsłużył Germaina. 10 minut później ten sam piłkarz dorzucił trzecie trafienie.

Druga połowa nie przyniosła już emocji. Gospodarze nie pozwolili przyjezdnym na prowadzenie gry. Sami też nie forsowali tempa. W 75. minucie najprawdopodobniej paradę 14. kolejki zaliczył Danijel Subasić. Chorwat w niewiarygodny sposób odbił piłkę po bardzo mocnym strzale Remy'ego Cabelli. Rezerwowy nie mógł uwierzyć, że z kilku metrów, z czystej pozycji nie zdobył honorowego gola. Bramkarz gospodarzy też chyba nie do końca wierzył. Tylko skwitował paradę uśmiechem i przyjął gratujace od kolegów.

Tego dnia Monaco było poza zasięgiem sennie grającej Marsylii.

AS Monaco  - Olympique Marsylia 4:0 (3:0)
1:0 - Gabriel Boschilia 23'
2:0 - Valere Germain 29'
3:0 - Valere Germain 39'
4:0 - Guido Carrillo 90+1'

AS Monaco: Danijel Subasić - Kamil Glik, Jemerson, Djibril Sidibe, Andrea Raggi, Tiemoue Bakayoko, Fabinho, Bernardo Silva (80' Nabil Dirar), Gabriel Boschilia (62' Joao Moutinho), Valere Germain, Radamel Falcao (74' Guido Carrillo).

Olympique Marsylia:  Yohann Pele - Hiroki Sakai, Rolando, Rod Fanni, Karim Rekik, William Vainqueur, Lassana Diarra (76' Andre-Frank Zambo Anguissa), Maxime Lopez, Florian Thauvin, Bafetimbi Gomis (67' Remy Cabella), Romain Alessandrini (38' Clinton N'Jie).

Żółte kartki: Boschilia (Monaco) oraz Gomis, Alessandrini (Marsylia).