Absencja Jakuba Błaszczykowskiego w meczu VfL Wolfsburg. Polaka wykluczył uraz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Peter Steffen /
PAP/EPA / Peter Steffen /

Jakub Błaszczykowski nie znalazł się w kadrze meczowej VfL Wolfsburg na wyjazdowy pojedynek 12. kolejki Bundesligi z FC Ingolstadt (1:1), który odbył się w sobotnie popołudnie.

Jak poinformował klub z Volkswagen-Arena, Jakub Błaszczykowski doznał urazu kolana i dlatego jego występ w Ingolstadt okazał się niemożliwy. Z podobnego powodu trener Valerien Ismael nie mógł wystawić Vieirinhi. Dodano, że zarówno problemy zdrowotne Polaka oraz Portugalczyka nie są poważne i w następnym spotkaniu (3 grudnia z Herthą BSC) powinni móc wziąć udział.

"Kuba" był ostatnio krytykowany za występy w meczach Wolfsburga i groziło mu odsunięcie od pierwszego składu. Szkoleniowiec nie ukrywał, że spodziewa się więcej od doświadczonego skrzydłowego.

W sobotę miejsce Błaszczykowskiego na prawym skrzydle zajął powracający do gry po kontuzji Daniel Didavi, który tworzy tercet ofensywnych pomocników z Julianem Draxlerem i Maximilianem Arnoldem.

Po pierwszej połowie meczu Wolfsburg przegrywał z niżej notowanym rywalem 0:1, ale po przerwie wyrównał rezerwowy Daniel Caligiuri i mecz zakończył się podziałem punktów.