Serie A: Lazio Rzym nie zwalnia tempa, przerwana seria występów Thiago Cionka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński /
PAP / Maciej Kulczyński /

W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki Serie A US Palermo podejmował Lazio Rzym. W składzie sycylijskiego zespołu, który doznał porażki 0:1, zabrakło tym razem Thiago Cionka.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentant Polski pojawiał się na boisku w dziewięciu kolejnych spotkaniach ligowych Palermo, przy czym w ośmiu z nich rozegrał pełne 90 minut. Tym razem trener Roberto De Zerbi zdecydował się wystawić innych obrońców, ponieważ Thiago Cionek w ciągu tygodnia narzekał na uraz. Znalazł się wprawdzie w kadrze meczowej, ale szkoleniowiec wolał nie ryzykować zdrowia stopera.

Palermo, które fatalnie spisuje się w tym sezonie i zajmuje miejsce w strefie spadkowej, skromnie uległo faworyzowanemu Lazio. Zwycięską bramkę zdobył środkowy pomocnik Sergej Milinković-Savić po dokładnym dograniu Dusana Basty. Gospodarze mieli parę okazji do odrobienia straty po przerwie, jednak Thomas Strakosha zdołał zachować czyste konto.

Stołeczny zespół, pomimo problemów kadrowych, ma na koncie zaledwie dwie porażki i w tabeli plasuje się na trzeciej pozycji. Podopieczni Simone Inzaghiego radzą sobie nadspodziewanie dobrze i niewykluczone, że po zaplanowanych na 4 grudnia derbach z AS Roma jeszcze poprawią swoje miejsce w ligowej tabeli.

Już przed pierwszym gwizdkiem włoska prasa sugerowała, że porażka może oznaczać zwolnienie trenera Palermo. Byłaby to już druga zmiana szkoleniowca Rosanero w bieżącym sezonie - De Zerbi objął zespół po 2. kolejce.

US Palermo - Lazio Rzym 0:1 (0:1) 0:1 - Milinković-Savić 31'

Palermo: Posevac - Goldaniga (80' Lo Faso), Gonzalez, Andelković - Morganella, Henrique (54' Bouy), Jajalo, Czoczew, Aleesami - Diamanti (46' Quaison) - Nestorovski.

Lazio: Strakosha - Basta, Wallace, Radu, Lulić (64' Lukaku) - Parolo, Biglia, Milinković-Savić - Anderson (68' Djordjević), Immobile, Keita (82' Lombardi).

Czerwona kartka: Gonzalez /86'/ (Palermo).