Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec: hit kolejki dla gości

Na zakończenie 19. kolejki I ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało Pogoń Siedlce 2:0. Podopieczni Piotra Mandrysza przerwę zimową spędzą na trzecim miejscu w tabeli.

Jakub Artych
Radość Zagłębia Sosnowiec Newspix / Krzysztof Dzierzawa/PressFocus/NEWSPIX.PL / Radość Zagłębia Sosnowiec

Hit kolejki w Siedlcach był pojedynkiem o trzecie miejsce w tabeli. Przed spotkaniem w korzystniejszym położeniu było Zagłębie Sosnowiec, które zajmowało miejsce na najniższym stopniu podium. Podopieczni trenera Piotra Mandrysza w ostatniej serii gier wysoko przegrali jednak z GKS-em Tychy i forma jego drużyny była wielką niewiadomą.

Pierwsza połowa nie rozpieszczała kibiców w dogodne sytuacje strzeleckie. W zespole z Sosnowca najaktywniejszy był doświadczony Martin Pribula, który bez problemu radził sobie z Tomaszem Lewandowskim. Filigranowy pomocnik Zagłębia oddał dwa groźne strzały, z którymi uporał się jednak Rafał Misztal.

Optyczna przewaga gości z Sosnowca została nagrodzona w 39. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wilka, z piłką minął się Rafał Makowski. Ostatecznie trafiła ona pod nogi Arkadiusza Najemskiego, który z zimną krwią pokonał bramkarza Pogoni. W tej sytuacji spory błąd popełnił Daniel Chyła, który nie upilnował zawodnika rywali.

Druga połowa nie przyniosła nam wielu emocji. Podopieczni Dariusza Banasika za wszelką cenę starali się odwrócić losy spotkania, jednak brakowało im spokoju i dokładności w grze. Słabo dysponowane były oba skrzydła Pogoni, które nie stwarzały żadnych groźnych sytuacji. Jasnym punktem ekipy z Mazowsza był jedynie Marcin Burkhardt, który starał się rozruszać ofensywę gospodarzy. Bez powodzenia.

Piłkarze z Sosnowca przez całą drugą połowę wyczekiwali na swoją szansę.
Najlepsza nadarzyła się w 90 minucie, w której Tin Matić wypatrzył niepilnowanego Tomasza Nowaka, który nie dał żadnych szans bramkarzowi Pogoni.

Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
0:1 - Arkadiusz Najemski 9'
0:2 - Tomasz Nowak 90'

Pogoń Siedlce: Misztal - Lewandowski (80' Kurbiel), Jędrych, Żytko, Chyła - Makowski (71' Paczkowski), Burkhardt - Świerblewski (57' Demianiuk), Tomasiewicz, Bajdur - Gołębiewski.

Zagłębie Sosnowiec: Szumski - Sierczyński, Najemski, Wiktorski, Wilk (84' Udovićić) - Matusiak, Nowak - Bartczak (21' Ryndak), Łuczak (79' Dudek), Pribula - Matić.

Żółte kartki: Gołębiewski, Chyła (Pogoń) oraz Sierczyński, Matić (Zagłębie)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje do ekstraklasy?