Dania: gol Kamila Wilczka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Newspix / / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Kamil Wilczek strzelił w niedzielę swoją dziesiątą bramkę w lidze duńskiej, a Broendby pokonało przed własną publicznością Silkeborg 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Kamila Wilczka był to już dziesiąty gol w tym sezonie w lidze duńskiej. Ponadto polski napastnik zaliczył dwie asysty tego popołudnia.

Reprezentant Polski tradycyjnie pojawił się w podstawowym składzie Broendby IF i pierwsza bramka w tym meczu padła w 14. minucie, gdy Hany Mukhtar dał prowadzenie ekipie Wilczka. Polak zaliczył asystę przy tym trafieniu.

Goście wyrównali za sprawą Nicklasa Heleniusa tuż przed upływem gry. To tylko zmobilizowało Broendby do bardziej śmiałych ataków i w 67. minucie Teemu Pukki po podaniu Wilczka dał ponownie prowadzenie gospodarzom.

Zaledwie 60 sekund później na listę strzelców wpisał się sam reprezentant Polski, ustalając wynik spotkania na 3:1. Boisko opuścił w 84. minucie.

Broendby jest wiceliderem ze stratą dziewięciu punktów do FC Kopenhaga.

Broendby - Silkeborg 3:1 (1:0) 1:0 - Hany Mukhtar 14' 1:1 - Nicklas Helenius 59' 2:1 - Teemu Pukki 67' 3:1 - Kamil Wilczek 68'

Czy Wilczek zostanie królem strzelców ligi duńskiej?