Primera Division: Las Palmas kontynuuje świetną passę, Athletic bez punktu

W ostatnim meczu 13. kolejki Primera Division UD Las Palmas pokonał Athletic Bilbao 3:1. W tym sezonie ekipa z Kanarów jeszcze nie przegrała na własnym boisku.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / JOSE MANUEL VIDAL

Po niespodziewanej porażce Villarreal szansę na wskoczenie do pierwszej "szóstki" miał Athletic Bilbao. Baskowie musieli jednak wygrać na trudnym boisku UD Las Palmas, skąd dotychczas żadna ekipa nie wróciła z kompletem punktów. Co ciekawe, oczka na Estadio de Gran Canaria stracił nawet lider tabeli - Real Madryt.

Ekipa z Kanarów w meczu z Athletic podtrzymała świetną passę na własnym obiekcie. Wynik meczu tuż przed końcem pierwszej połowy otworzył Kevin-Prince Boateng. Były zawodnik Milanu czy Schalke ma już na koncie 5 trafień w Primera Division, dzięki czemu obok Nicoli Sansone z Villarreal jest najskuteczniejszym debiutantem w Hiszpanii w tym sezonie!

Gospodarze po przerwie prezentowali się jeszcze lepiej, a wynik po świetnej kontrze i skutecznym wykończeniu sytuacji sam na sam ustalił Momo.

Nadzieje na punkty dla Athletic przekreślił Aritz Aduriz. Środkowy napastnik w ciągu kilku sekund obejrzał bowiem dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. Bask najpierw łokciem zaatakował rywala, a po chwili powiedział coś sędziemu i musiał zakończyć swój występ.

Goście, grając w osłabieniu, zdobyli jeszcze kontaktowego gola po rzucie karnym Raula Garcii, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W samej końcówce kapitalnym lobem z ponad 20. metrów popisał się Jonathan Viera, który ustalił wynik meczu na 3:1.

Po zwycięstwie Las Palmas awansował na 10. miejsce i traci tylko punkt do poniedziałkowego rywala.

UD Las Palmas - Athletic Bilbao 3:1 (1:0)
1:0 - Kevin-Prince Boateng 40'
2:0 - Momo 50'
2:1 - Raul Garcia (k.) 79'
3:1 - Jonathan Viera 90'

Czerwona kartka: Aritz Aduriz /74', za drugą żółtą/ (Athletic).

Pokaż całą tabelę

Czy Kevin-Prince Boateng zdobędzie minimum 10 goli w tym sezonie Primera Division?