Ligue 1: kompromitacja Stade Rennes z outsiderem! Asysta Kamila Grosickiego

Beznadziejny występ Stade Rennes na inaugurację 15. kolejki Ligue 1. Drużyna Kamila Grosickiego przegrała na wyjeździe z zamykającym tabelę FC Lorient 1:2. Polak był najlepszy w jej szeregach i zaliczył asystę.

Szymon Mierzyński
Outsider postawił 4. zespołowi rozgrywek zaskakująco trudne warunki i w 29. minucie mieliśmy sensację po perfekcyjnie rozegranym rzucie rożnym. Dośrodkowywał Sylvain Marveaux, a piłkę w siatce głową umieścił Michael Ciani.

Odpowiedź była jednak natychmiastowa, a gola na 1:1 wypracował Kamil Grosicki. Polak znalazł się w polu karnym, lecz zrezygnował ze strzału, obsłużył niekrytego Giovanniego Sio i ten pokonał Paula Delecroixa z ostrego kąta.

Po wyrównaniu podopieczni Christiana Gourcuffa zaczęli grać lepiej i wydawało się, że dalsza część rywalizacji będzie należeć już do nich. Tak się jednak nie stało. Na samym początku drugiej połowy znów prowadzili gospodarze. Po akcji oskrzydlającej Benjamina Moukandjo podał do niekrytego w polu karnym Majeeda Warisa i ten dopełnił formalności na pustą bramkę. Co robili obrońcy rywala? Dobre pytanie.

Przyjezdni jeszcze szarpali, niesamowicie aktywny w ich szeregach był "Grosik", ale więcej bramek nie padło i sensacyjny triumf FC Lorient stał się faktem.

Polak, mimo dobrej postawy grał tylko do 73. minuty (zastąpił go Adama Diakhaby), ale zmiana mogła być podyktowana chorobą, którą przechodził jeszcze kilka dni temu, i z powodu której zabrakło go w kadrze na poprzednie starcie z Toulouse FC (1:0).

->Tabela Ligue 1

Messi, Neymar, Suárez kontra Ronaldo, Ramos, Benzema! Zobacz El Clásico, najważniejszy ligowy mecz w Europie 3 grudnia NA ŻYWO w Eleven, na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy zimą Kamil Grosicki powinien odejść ze Stade Rennes?