Puchar Króla: Real zdemolował rywala! Debiut młodego Zidane'a, hat-trick Diaza

W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Króla Real Madryt rozprawił się z III-ligowym Cultural Leonesa 6:1. Wydarzeniem wieczoru był debiut Enzo Zidane'a, który mecz zakończył z bramką. Ponadto hat-trickiem popisał się Mariano Diaz.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Zinedine Zidane ze swoim synem Enzo PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Zinedine Zidane ze swoim synem Enzo.
W związku z Klubowymi Mistrzostwami Świata Real Madryt swój pierwszy mecz w ramach 1/16 finału Pucharu Króla rozegrał już miesiąc temu. "Królewscy" na boisku Cultural Leonesa wygrali 7:1, więc rewanż na Santiago Bernabeu był jedynie formalnością. Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla gospodarzy. Po katastrofalnym błędzie jednego z defensorów już w 23. sekundzie do siatki trafił napastnik Mariano Diaz.

W pierwszej połowie padły jeszcze 2 bramki dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Daniego Carvajala celną główką popisał się James Rodriguez. Kolumbijczyk, który 2 lata temu kosztował 80 mln euro, kompletnie zawodzi w tym sezonie. Tylko 7 razy pojawiał się na placu gry w podstawowym składzie i zapisał na swoim koncie 2 bramki. Tuż przed przerwą Carvajal asystował po raz drugi, a świetnym strzałem popisał się 23-letni Mariano Diaz.

Swoje 5 minut mieli również goście, a konkretnie Yeray Gonzalez. Pomocnik Cultural ładnie uderzył z ponad 20 metrów i mógł cieszyć się z gola strzelonego na Santiago Bernabeu.

Po przerwie na boisku pojawił się syn trenera Realu - Enzo Zidane. Tym samym francuski pomocnik zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej ekipy. Do tej pory ojciec wystawiał go tylko w towarzyskich spotkaniach przed rozpoczęciem sezonu. 21-latek swoją szansę wykorzystał i po nieco ponad kwadransie miał na swoim koncie gola! Mariano Diaz dopisał asystę, a młody Zidane popisał się mierzonym strzałem po ziemi z 17 metrów.

W drugiej połowie Zidane był jednym z najaktywniejszych piłkarzy na boisku. Zaprezentował kilka ciekawych zagrań, wygrywał pojedynki jeden na jeden i z pewnością może liczyć na kolejne występy w rozgrywkach Pucharu Króla.

To nie był koniec strzeleckiego show w Madrycie. W samej końcówce hat-tricka skompletował Mariano Diaz, a po chwili piłkę do własnej siatki wpakował defensor III-ligowca. Real wygrał 6:1, a w dwumeczu... 13:2!

***

Swoje pierwsze mecze w 1/16 finału Pucharu Króla rozegrały zespoły Villarreal i Sevilli, które powoli mogą zacząć myśleć o kolejnej rundzie. "Żółte Łodzie Podwodne" rozprawiły się na wyjeździe z III-ligowym Toledo 3:0.

Jeszcze okazalsze zwycięstwo odniosła Sevilla. Andaluzyjczycy mierzyli się z przedstawicielem IV ligi - Formenterą i wygrali 5:1. Wielkim bohaterem starcia był Joaquin Correa. Argentyńczyk zapisał na swoim koncie hat-tricka, a dodatkowo wywalczył dwa rzuty karne, które na bramki zamienił inny letni nabytek klubu - Wissam Ben Yedder. Co ciekawe, dla Correi były to premierowe trafienia w Hiszpanii.

Rewanżowy mecz 1/16 finału Pucharu Króla:

Real Madryt - Cultural Leonesa 6:1 (3:1)

Awans: Real Madryt.

Skład Realu Madryt: Kiko Casilla (76' Ruben Yanez) - Daniel Carvajal (46' Raphael Varane), Pepe, Nacho, Alvaro Tejero - Marco Asensio, Casemiro, Isco (46' Enzo Zidane) - James Rodriguez, Mariano Diaz, Martin Odegaard.

1:5 - Wissam Ben Yedder (k.) 74'

Messi, Neymar, Suárez kontra Ronaldo, Ramos, Benzema! Zobacz El Clásico, najważniejszy ligowy mecz w Europie 3 grudnia NA ŻYWO w Eleven, na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Czy Enzo Zidane będzie w przyszłości podstawowym graczem Realu Madryt?