Puchar Ligi: Arsenal odpadł z rozgrywek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Rose /
Getty Images / Clive Rose /

Arsenal przegrał w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej z Southampton 0:2 i odpadł z rozgrywek. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Krystian Bielik.

Pierwsza połowa była ogromnym rozczarowaniem dla fanów Arsenalu. Kanonierzy, grając w rezerwowym składzie, spisywali się poniżej oczekiwań. I już nie chodzi oto, że stracili dwie bramki, ale byli bezradni w ofensywie. Nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji strzeleckiej, a na dodatek z kontuzją z boiska zszedł Mohamed Elneny.

Pierwszą bramkę Southampton zdobyło w 13. minucie. Po centrze z lewej strony, pierwszy strzał został zablokowany, ale do futbolówki dopadł Jordy Clasie i silnym uderzeniem przy słupku dał prowadzenie Świętym.

Drugi gol padł siedem minut przed przerwą. Sofiane Boufal wystawił piłkę Ryanowi Bertrandowi, a ten nie dał szans bramkarzowi Arsenalu płaskim strzałem z 14 metrów.

Kanonierzy znaleźli się w trudnej sytuacji, dlatego Arsene Wenger dokonał zmian w drugiej połowie. Dopiero w ostatnim kwadransie Arsenal narzucił swój styl, ale nie potrafił zdobyć choćby kontaktowego gola.

Natomiast Southampton miał okazję ku temu, by podwyższyć rezultat. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Shane Long, ale uderzył obok bramki.

Święci ostatecznie wygrali z Arsenalem 2:0 i awansowali do półfinałów. Całe spotkanie na ławce Kanonierów przesiedział Krystian Bielik.

Arsenal FC - Southampton 0:2 (0:2) 0:1 - Jordy Clasie 13' 0:2 - Ryan Bertrand 38'

Arsenal: Martinez - Jenkinson (64' Maitland-Niles), Holding, Gabriel, Gibbs - Coquelin, Elneny (43' Xhaka) - Reine-Adelaide (62' Oxlade-Chamberlain), Ramsey, Iwobi - Lucas.

Southampton: Forster - Bertrand, Van Dijk, Yoshida, Martina - Clasie, Davis, Reed (65' Hojbjerg) - Long, Boufal (66' Sims), McQueen.

Żółte kartki: Mohamed Elneny, Alex Iwobi, Lucas Perez (Arsenal) oraz Maya Yoshida (Southampton).

Sędzia: Kevin Friend.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty