Puchar Włoch: zespół Karola Linettego wyeliminował drużynę Bartosza Salamona

W meczu 1/16 finału Pucharu Włoch Sampdoria Genua z Karolem Linettym w składzie pokonała 3:0 Cagliari Calcio, w którym na środku obrony wystąpił Bartosz Salamon. Za burtą rozgrywek znalazło się US Palermo Thiago Cionka.

Konrad Kostorz

Karol Linetty, w przeciwieństwie do kilku innych zawodników pierwszego składu, nie dostał wolnego od trenera Marco Giampaolo i rozegrał całe zawody w drugiej linii zespołu z Genui. Z kolei Bartosz Salamon, który zazwyczaj jest rezerwowym w Calgiari, otrzymał szansę od szkoleniowca i również przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Polski defensor występu nie zaliczy do udanych - jego zespół wyraźnie przegrał, a Salamon nie powstrzymał w pojedynku indywidualnym Ricky'ego Alvareza, zanim Argentyńczyk w 13. minucie otworzył wynik rywalizacji. Bohaterem gospodarzy został młody czeski napastnik Patrick Schick, który dwukrotnie pokonał bramkarza.

Kolejnym rywalem Sampdorii będzie jeden z faworytów do pucharowej triumfu, AS Roma.

US Palermo bez Thiago Cionka w składzie nieoczekiwanie przegrało z II-ligową Spezia Calcio 0:0, k. 4:5 i w 1/8 finału nie zmierzy się z SSC Napoli. Nie zawiodła rewelacyjnie spisująca się w Serie A Atalanta Bergamo, która pewnie pokonała u siebie Pescara Calcio (3:0).

Sampdoria Genua - Cagliari Calcio 3:0 (1:0)
1:0 - Alvarez 13'
2:0 - Schick 71'
3:0 - Schick 90'