Koniec kapitalnej serii Lecha Poznań. W Lotto Ekstraklasie może być nowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Jacek Bednarczyk /
PAP / PAP/Jacek Bednarczyk /

453 minuty - tak długo trwała seria Lecha bez straty gola. Zakończyła się w środę w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski z Wisłą Kraków (4:2).

Bramka Petara Brleka w 51. minucie była pierwszą straconą przez ekipę Nenada Bjelicy od 25 października, gdy rozegrano pierwsze starcie obu zespołów w stolicy Wielkopolski. Wtedy passa zaczęła się po trafieniu Pawła Brożka w 48. minucie i przez ponad miesiąc poznaniacy zachowywali czyste konto. W pojedynkach ligowych bez straty gola pokonali w tym czasie: Wisłę Płock (2:0), Ruch Chorzów (5:0), Śląsk Wrocław (3:0) oraz KGHM Zagłębie Lubin (3:0).

Seria Kolejorza się zakończyła jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie rozgrywki. Podopieczni Nenada Bjelicy wciąż mogą ją jednak śrubować w Lotto Ekstraklasie. Tam ostatnią bramkę stracili 22 października w doliczonym czasie potyczki z Legią Warszawa (1:2).

Aktualnie licznik minut Lecha bez straty gola pokazuje 360. Najbliższa okazja do poprawienia tego wyniku nadejdzie w niedzielę - w wyjazdowym starciu z Jagiellonią Białystok. Później, przed końcem roku poznaniacy zmierzą się jeszcze u siebie z Koroną Kielce, a następnie na stadionie przy ul. Kałuży z Cracovią.

Czy Lech zakończy najbliższy mecz z Jagiellonią bez straty gola?