Premierowy gol Piotra Zielińskiego dla SSC Napoli! Polak potrzebował 18 meczów i ponad 800 minut

Piotr Zieliński wreszcie zdobył bramkę dla SSC Napoli! Reprezentant Polski trafił w 2. minucie pojedynku ligowego z Interem Mediolan, pokonując Samira Handanovicia.

Konrad Kostorz
AFP / Carlo Hermann / AFP

Piotr Zieliński pozostawał z zerowym dorobkiem przez 13 spotkań Serie A oraz 4 w Lidze Mistrzów. Pozyskany za 14 mln euro pomocnik dopiero po 842 minutach gry w błękitnych barwach mógł cieszyć się z pierwszego gola dla aktualnego wicemistrza Włoch.

Kadrowicz Adama Nawałki pojedynek z Interem Mediolan rozpoczął w "jedenastce" i już po kilkudziesięciu sekundach zaskoczył bramkarza gości. Zieliński uderzył niezbyt mocno, ale precyzyjnie z około 15 metrów po dograniu Jose Callejona. Samir Handanović był nieco spóźniony i nie zdążył z interwencją.

Zieliński nie należy do zawodników imponujących skutecznością. Dla Udinese Calcio w 20 meczach nie zdobył ani jednej bramki, dla Empoli FC w 66 pojedynkach trafił łącznie 5 razy, z kolei w I reprezentacji Polski strzelił 3 gole w 21 występach.

Dodajmy, że Napoli szybko podwyższyło prowadzenie w meczu 15. kolejki, a przy bramce na 2:0 autorstwa Marka Hamsika asystował Zieliński, który popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem.

SSC Napoli
Inter Mediolan
3:0 Zakończony

Relacja Live

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym kontra S.S. Lazio, czyli walka o panowanie w Rzymie! Derby della Capitale w tę niedzielę o 14:55 w Eleven Sports! Oglądaj NA ŻYWO na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA. ZOBACZ WIDEO Teodorczyk bohaterem Anderlechtu

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Piotr Zieliński strzeli w tym sezonie co najmniej 5 goli dla SSC Napoli?