Piotr Stokowiec odetchnął z ulgą

Trener Zagłębia Lubin, Piotr Stokowiec może odetchnąć z ulgą. W piątkowym meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy jego zespół pokonał Bruk-Bet Termalicę Nieciecza (1:0) i przerwał serię spotkań bez zwycięstwa.

Maciej Kmita
PAP / Maciej Kulczyński
Lubinianie nie potrafili wygrać żadnego z czterech ostatnich spotkań i zdobyli w nich tylko jeden punkt. Dzięki wygranej w Niecieczy utrzymają się w górnej części tabeli.

- Jeszcze niedawno gospodarze byli w podobnej sytuacji co my, więc łatwo mogą sobie wyobrazić, jak to zwycięstwo było nam potrzebne. Zdobycie trzech punktów było najważniejsze i temu była podporządkowana nasza gra - mówi trener Piotr Stokowiec.

Bramkę na wagę zwycięstwa dla Zagłębia zdobył już w 5. minucie gry Adam Buksa. - Szybko strzelony gol ustawił mecz. Bruk-Bet był zmuszony do ataku, a my się umiejętnie broniliśmy. Chciałem podziękować Termalice za walkę. Miejsce, które zajmuje w tabeli nie jest przypadkowe. Cieszę się, że z tego terenu wywozimy trzy punkty - dodaje Stokowiec.

Zagłębie Lubin awansuje do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym?