Prezes Legii Warszawa skomentował stratę punktów

Dość nieoczekiwanie warszawska Legia straciła punkty w ligowym meczu z Wisłą Płock. Wymowny wpis na Twitterze zamieścił po ostatnim gwizdku prezes Bogusław Leśnodorski.

Paweł Kapusta
Bogusław Leśnodorski (z prawej) Newspix / Fokusmedia/Michał Chwieduk / Bogusław Leśnodorski (z prawej)

W zasadzie od samego początku meczu wszystko wskazywało, że dla Legii nie będzie to trudne spotkanie. Już w 10. minucie Seweryna Kiełpina pokonał Nemanja Nikolić, a w 56. minucie na 2:0 podwyższył Kasper Hamalainen.

Rozpędzeni mistrzowie Polski, znajdujący się w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej dyspozycji, nie mieli prawa wypuścić z rąk trzech punktów, tym bardziej, że piątkowy rywal - Wisła Płock - nie miała za sobą udanego okresu. W ośmiu ostatnich meczach podopieczni trenera Kaczmarka trzy razy remisowali (Piast Gliwice, Arka Gdynia i Bruk-Bet Termalica) i aż pięć razy przegrywali. Ostatni mecz Wisła wygrała jeszcze we wrześniu. Ostatecznie jednak spotkanie Legii z Wisłą zakończyło się wynikiem 2:2.

Nic więc dziwnego, że po meczu na twarzach legionistów widać było złość i frustrację - miejscowi we frajerski wręcz sposób dali sobie zabrać pewne zwycięstwo. W pomeczowej rozmowie z reporterem Canal Plus Michał Kucharczyk mówił między innymi o niedopuszczalnym zachowaniu Aleksandara Prijovicia, który zamiast podawać, próbował w pojedynkę wykańczać akcję. Wymowny wpis w serwisie społecznościowym Twitter opublikował także prezes Legii, Bogusław Leśnodorski.

Trochę więcej optymizmu zachował z kolei inny właściciel klubu, Maciej Wandzel.

Przed zawodnikami Legii kilka dni odpoczynku, w środę ekipa Jacka Magiery zmierzy się w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona. Będzie to mecz o awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Czy Legia Warszawa zdobędzie w sezonie 2016-17 tytuł mistrza Polski?