FC Barcelona - Real Madryt: Giganci oddali hołd ofiarom katastrofy w Kolumbii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  /
Getty Images / /

Od minuty ciszy rozpoczęło się na Camp Nou starcie Barcelony z Realem Madryt. Był to hołd dla piłkarzy, działaczy i dziennikarzy, który zginęli w katastrofie lotniczej w Kolumbii.

W sobotę o godzinie 16:15 rozpoczęło się starcie piłkarskich gigantów z Hiszpanii. To pierwsze El Clasico w tym sezonie, mecz niezwykle ważny, bo decydujący o tym, czy Real Madryt zwiększy nad "Barcą" swoją punktową przewagę w tabeli do dziewięciu punktów, czy "Dumie Katalonii" uda się zbliżyć do wielkiego rywala. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, uczczono pamięć piłkarzy brazylijskiego klubu Chapecoense, którzy zginęli w lotniczej katastrofie w Kolumbii.

Jeszcze kilkadziesiąt minut przed meczem śledząc doniesienia z Camp Nou można było natrafić na zdjęcia Neymara, który przybył na stadion z przerzuconą przez ramię koszulką meczową Chapecoense. Można się było spodziewać, że w przypadku dobrego występu brazylijskiej gwiazdy - gola bądź wygranej z "Królewskimi" -  zaprezentuje światu charakterystyczny trykot. Podobne gesty wykonali zresztą Brazylijczycy występujący w Chelsea Londyn David Luiz, Willian i Diego Costa.

W katastrofie, do której doszło w poniedziałek niedaleko miasta Medelin, zginęło 71 osób. Niedużym samolotem podróżowała brazylijska drużyna Chapecoense na finał 2016 Copa Sudamericana. Pierwsze doniesienia śledczych nakazują sądzić, że bezpośrednią przyczyną katastrofy był brak paliwa.

Jak zakończy się sobotni mecz FC Barcelona - Real Madryt?