Ligue 1: AS Monaco znów jak taran! Drużyna Kamila Glika liderem

AS Monaco liderem Ligue 1. Drużyna Kamila Glika po raz kolejny w obecnym sezonie urządziła sobie festiwal strzelecki i zdemolowała u siebie SC Bastia aż 5:0. Pozostałym Polakom wiodło się znacznie gorzej.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER
Pierwsza połowa na Stade Louis II była całkiem wyrównana, ale i tak na swoją korzyść rozstrzygnęli ją gospodarze, bo już w 10. minucie Kylian Mbappe Lottin skutecznie dobił strzał Radamela Falcao.

Po przerwie ekipa Leonardo Jardima była już nie do zatrzymania i zdobyła cztery bramki w ciągu dwunastu minut! Najpiękniejsze były trafienia Thomasa Lemara i drugie Falcao. Za każdym razem egzekutorzy zamykali dośrodkowania uderzeniami z pierwszej piłki i robili to perfekcyjnie.

Kamil Glik, który spędził na boisku 90 minut, mógł mieć na koncie nawet dublet, lecz w pierwszej części sędzia nie uznał jego gola po rzucie wolnym (ze względu na minimalnego spalonego), zaś w samej końcówce Polak spudłował głową po rzucie rożnym.

AS Monaco wygrało 5:0, wyprzedziło Paris Saint-Germain, zrównało się punktami z OGC Nice i dzięki znakomitej różnicy bramek (+33) zostało liderem Ligue 1.

Coraz gorzej wygląda sytuacja FC Nantes. Zespół Mariusza Stępińskiego (były napastnik Ruchu Chorzów przesiedział cały pojedynek na ławce) uległ na wyjeździe EA Guingamp 0:2 i jest obecnie przedostatni.

W pełnym wymiarze zagrał w sobotę Igor Lewczuk, ale on również nie ma się z czego cieszyć, bo Girondins Bordeaux przegrało u siebie z Lille OSC 0:1. W drugiej połowie gospodarze mogli uratować jeden punkt, lecz Diego Rolan nie wykorzystał rzutu karnego.

AS Monaco - SC Bastia 5:0 (1:0)
1:0 - Kylian Mbappe Lottin 10'
2:0 - Thomas Lemar 67'
3:0 - Radamel Falcao 68'
4:0 - Radamel Falcao 73'
5:0 - Guido Carrillo 79'

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson, Djibril Sidibe, Bernardo Silva (74' Nabil Dirar), Fabinho, Tiemoue Bakayoko, Thomas Lemar, Radamel Falcao (76' Valere Germain), Kylian Mbappe Lottin (79' Guido Carrillo).

SC Bastia: Jean-Louis Leca - Alexander Djiku, Gilles Cioni, Mathieu Peybernes, Abdelhamid El Kaoutari (75' Abdoulaye Keita), Pierre Bengtsson, Sadio Diallo (70' Lenny Nangis), Yannick Cahuzac, Lassana Coulibaly, Gael Danic (80' Axel Ngando), Enzo Crivelli.

Żółte kartki: Fabinho, Jemerson, Kylian Mbappe Lottin (AS Monaco) oraz Gilles Cioni, Gael Danic, Enzo Crivelli (SC Bastia).