Dobre noty Karola Linetty'ego. Udane wejście Polaka

Karol Linetty nie wyszedł w podstawowym składzie Sampdorii Genua na mecz 15. kolejki Serie A z Torino (2:0), ale w 90. minucie zaliczył asystę przy drugim golu dla swojej drużyny. Został pochwalony za swoją grę przez włoskich dziennikarzy.

Tomasz Skrzypczyński
PAP / Bartłomiej Zborowski

Karol Linetty pojawił się na boisku w 60. minucie, zmieniając Bruno Fernandesa. W doliczonym czasie gry Polak ładnie przedarł się lewą stroną boiska, ograł obrońcę Torino i wyłożył piłkę Patrickowi Schickowi, a ten pokonał Joe Harta.

Sampdoria wygrała 2:0 (pierwszego gola strzelił Edgar Barreto), a Linetty otrzymał przyzwoite oceny za swój 30-minuty występ.

Serwis calciomercato.com wystawił mu notę "6.5". "Wpuszczenie Polaka na boisko było dobrą decyzję Marco Giampaolo. Linetty poprawił grę drugiej linii Sampdorii" - podsumowano.

Również serieanews.com wystawił Linetty'emu "6.5", podobnie jak dziennik "Genova Today". Z kolei sportface.it pochwalił naszego zawodnika. "Zaliczył znakomite wejście na boisko, jego występ trzeba pochwalić, tym bardziej, że zanotował asystę przy drugim golu dla Sampdorii".

Karol Linetty nie strzelił jeszcze gola w Serie A, ale była to dla niego druga asysta w sezonie. 21-latek regularnie gra w pierwszym składzie i bardzo prawdopodobne, że pojawi się w "11" drużyny z Ligurii w następny weekend. Wtedy Sampdoria zmierzy się z Lazio Rzym.

Czy Karol Linetty trafi wkrótce do lepszego klubu we Włoszech?