Dania: kolejna asysta reprezentanta Polski

Kamil Wilczek nie strzelił bramki w niedzielnym meczu ligi duńskiej, ale zaliczył już szóstą asystę w ALKA Superliga. Broendby zremisowało na wyjeździe z Esbjerg fB 1:1.

Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Newspix / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Kamil Wilczek pojawił się w wyjściowym składzie - inaczej niż Teemu Pukki, który ma o jedną bramkę więcej od Polaka w ALKA Superliga.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie w drugiej w 51. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Robin Soeder wpisał się na listę strzelców i trener sięgnął po Pukkiego. I to właśnie ten zawodnik w 63. minucie wyrównał losy spotkania, a asystę zaliczył Kamil Wilczek.

Wynik nie uległ już zmianie, a polski zawodnik na boisku spędził pełne 90 minut. Pozostał zatem z dziesięcioma golami, ale zaliczył już szóstą asystę w lidze.

Łącznie w tym sezonie Wilczek rozegrał 27 meczów, zdobył 14 goli i 10 razy otwierał swoim kolegom drogę do bramki.

Broendby w tabeli zajmuje drugie miejsce ze stratą jedenastu punktów do FC Kopenhaga.

Esbjerg fB - Broendby 1:1 (0:0)
1:0 - Robin Soeder 51'
1:1 - Teemu Pukki 63'

Czy Wilczek zostanie w Danii na kolejny sezon?