Serie A: Palermo krok od sprawienia sensacji, 90 minut Thiago Cionka we Florencji

W pierwszym meczu pod wodzą Eugenio Coriniego US Palermo długo remisowało 1:1 z Fiorentiną i dopiero gol stracony w trzeciej minucie doliczonego czasu gry przesądził o porażce drużyny Thiago Cionka.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/MAURIZIO DEGL' INNOCENTI
Prezydent sycylijskiego klubu Maurizio Zamparini zwolnił już dwóch trenerów. Sezon rozpoczął na ławce Davide Ballardini, zastąpił go Roberto De Zerbi, ale Palermo wciąż zawodziło i w ocenie działacza roszada była konieczna. Eugenio Corini nie zrezygnował z wystawiania w "jedenastce" Thiago Cionka i sięgnął po reprezentanta Polski, który zagrał jako jeden z trzech środkowych obrońców.

Do przerwy prowadzili gospodarze, a wynik 1:0 był najniższym wymiarem kary dla przyjezdnych. Palermo miało sporo szczęścia i dobrze dysponowanego bramkarza, a po zmianie stron nieoczekiwanie wyrównało. Z gola cieszył się pomocnik Mato Jajalo, który oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego. Ciprian Tatarusanu był w tej sytuacji bezradny.

Fiorentina atakowała, stwarzała sytuacje, jednak Josip Posevac rozgrywał świetne zawody. Kiedy zaczęło już pachnieć niespodzianką, Mauro Zarate dośrodkował w pole karne, gdzie Khouma Babacar wygrał pojedynek główkowy i pokonał zasłoniętego bramkarza.

Fiołki w tabeli awansowały na ósmą pozycję, z kolei Palermo nadal zajmuje ostatnią lokatę z dorobkiem zaledwie sześciu punktów.

ACF Fiorentina - US Palermo 2:1 (1:0)
1:0 - Bernardeschi (k.) 33'
1:1 - Jajalo 49'
2:1 - Babacar 90+3'

Fiorentina: Tatarusanu - Salcedo, Tomović, Astori - Tello (67' Badelj), Vecino, Valero, Bernardeschi (78' Zarate) - Ilicić (84' Chiesa) - Kalinić, Babacar.

Palermo: Posevac - Cionek, Andelković, Pezzella - Morganella (67' Rispoli), Hiljemark, Jajalo (87' Gazzi), Czoczew, Aleesami - Quaison - Nestorovski.