PSG - Ludogorec: Bułgarzy zatrzymali paryżan. PSG nie wygrało grupy

Paris Saint Germain było blisko sensacyjnej porażki z Ludogorcem Razgrad w meczu Ligi Mistrzów. W ostatnich sekundach spotkania doprowadziło do remisu 2:2. Tylko rezerwowym był Grzegorz Krychowiak.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/IAN LANGSDON
W pierwszej połowie goście przeprowadzili tak naprawdę tylko dwie akcje z czego jedna zakończyła się zdobyciem bramki. W 15. minucie Natanael dośrodkował piłkę z lewej strony do zupełnie niepilnowanego na siódmym metrze Virgila Misidjana, który strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Sytuacja Paris Saint-Germain na wygranie grupy zrobiła się nieciekawa, ponieważ już wówczas Arsenal prowadził z FC Basel. PSG w takim przypadku musiało myśleć tylko o zwycięstwie, jeśli marzyło o pierwszym miejscu, a to ma spore znaczenie. Taka drużyna bowiem pierwszy mecz w fazie pucharowej rozegra na własnym stadionie, a na dodatek zmierzy się z teoretycznie silniejszym zespołem, ponieważ tym, który wygrał swoją grupę. Dlatego nawet remis nie zadowalał Unaia Emery'ego.

W pierwszej odsłonie PSG dążyło do wyrównania głównie po rzutach rożnych. Po nich stwarzało sobie najgroźniejsze sytuacje i raz Thiago Silva uderzył piłką w słupek.

Jednak do przerwy więcej goli nie było, a gospodarzy pożegnały gwizdy. W drugiej odsłonie PSG jeszcze mocniej przycisnęło i w 61. minucie wyrównało. Błąd popełniła defensywa bułgarskiego zespołu, ponieważ tak wybiła piłkę na siódmy metr, że kapitalnym strzałem z przewrotki popisał się Edinson Cavani.

Wydawało się, że to PSG zdobędzie kolejnego gola, a powinno dostać rzut karny za zagranie piłki ręką przez gracza Ludogorca. Sędziowie podjęli jednak błędną decyzję i kilka minut później futbolówkę na własnej połowie stracił Marquinhos. Następnie została ona wycofana na 14 metr, gdzie Wanderson oddał silny strzał, który przełamał ręce bramkarza i piłka wpadła do siatki PSG.

Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem, ponieważ w doliczonym czasie gry Angel di Maria z sześciu metrów zdobył wyrównującego gola. Mimo to PSG nie wygrało grupy A.

Ludogorec dzięki zdobytemu punktowi zagra na wiosnę w fazie pucharowej Ligi Europy.

Paris Saint-Germain - Ludogorec Razgrad 2:2 (0:1)
0:1 - Virgil Misidjan 15'
1:1 - Edinson Cavani 61'
1:2 - Wanderson 69'
2:2 - Angel di Maria 90+2'

PSG: Areola - Meunier (88' Aurier), Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell (80' Kurzawa) - Motta, Matuidi - Di Maria, Ben Arfa, Lucas Moura (85' Jese Rodríguez) - Cavani.

Ludogorec: Stojanow - Cicinho, Plastun, Moti, Natanel - Dyakov, Marcelinho (85' Campanharo), Abel - Misidjan (71' Lukoki), Cafú, Wanderson.

Żółte kartki: Thiago Motta (PSG).