Ligue 1: AS Monaco idzie na mistrza! Drużyna Kamila Glika rozbiła kolejnego rywala

AS Monaco wyrasta na głównego faworyta do mistrzostwa Francji. Ekipa Kamila Glika odniosła kolejne efektowne zwycięstwo, rozbijając na wyjeździe Girondons Bordeaux aż 4:0. Polskiego starcia jednak nie było, bo Igor Lewczuk nie pojawił się na boisku.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER
Były obrońca Legii Warszawa z ławki przyglądał się, jak jego koledzy w zaledwie cztery minuty grzebią jakiekolwiek szanse na korzystny wynik. Właśnie tyle wystarczyło zespołowi Leonardo Jardima do zadania dwóch ciosów. Najpierw Djibril Sidibe wykończył płaskim strzałem podanie Bernardo Silvy, a po chwili Radamel Falcao szczęśliwie trafił do siatki po tym jak Jerome Prior nieudanie przeciął centrę Valere'a Germaina.

Po przerwie Kolumbijczyk zdobył jeszcze dwa gole (w tym jednego z rzutu karnego) i ostatecznie skompletował hat-trick. Żyrondyści natomiast nie zrobili nic pozytywnego, a mecz kończyli w dziesiątkę, bo sędzia wyrzucił z boiska Adama Ounasa.

Igor Lewczuk ostatecznie nie zagrał w ogóle, zaś Kamil Glik spędził na placu gry 90 minut. Dla byłego obrońcy Torino był to dla raczej spokojny wieczór, choć w pierwszej połowie agresywnie nastawieni rywale nieco go sponiewierali.

Drużyna Leonardo Jardima po 17 meczach ma już 53 bramki, a 39 punktów daje jej pozycję lidera. Czy ją utrzyma? Stanie się tak, jeśli w niedzielę Paris Saint-Germain pokona w hicie OGC Nice.

Girondins Bordeaux - AS Monaco 0:4 (0:2)
0:1 - Djibril Sidibe 2'
0:2 - Radamel Falcao 4'
0:3 - Radamel Falco 50'
0:4 - Radamel Falcao (k.) 64'

Girondins Bordeaux: Jerome Prior - Youssouf Sabaly, Malcom (53' Francois Kamano), Nicolas Pallois, Diego Contento (46' Milan Gajić), Jeremy Toulalan, Jaroslav Plasil (72' Valentin Vada), Adam Ounas, Gregory Sertic, Gaetan Laborde, Jeremy Menez.

AS Monaco: Danijel Subasić - Djibril Sidibe, Kamil Glik, Jemerson, Benjamin Mendy, Bernardo Silva (82' Kylian Mbappe Lottin), Fabinho, Tiemoue Bakayoko, Thomas Lemar, Valere Germain (85' Joao Moutinho), Radamel Falcao (71' Guido Carrillo).

Żółte kartki: Gaetan Laborde, Nicolas Pallois, Jaroslav Plasil (Girondins Bordeaux) oraz Benjamin Mendy (AS Monaco).

Czerwona kartka: Adam Ounas /69' za faul/ (Girondins Bordeaux).

Sędzia: Benoit Bastien.

Dijon FCO - Olympique Marsylia 1:2 (0:1)
0:1 - Maxime Lopez 6'
1:1 - Mehdi Abeid 78'
1:2 - Bafetimbi Gomis 87'

Mecz pierwotnie miał się odbyć w piątek wieczorem, ale ze względu na mgłę rozegrano go dopiero w sobotę o godz. 14.30.