Premier League: Mistrz Anglii się obudził i rozbił Manchester City!

Po serii pięciu meczów bez zwycięstwa, ekipie Leicester zaglądało w oczy nawet widmo spadku, ale przełamanie było piorunujące. Mistrz Anglii rozbił u siebie Manchester City. Ostatecznie wygrał wprawdzie tylko 4:2, ale w pewnym momencie prowadził 4:0.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / EPA/HANNAH MCKAY
Do rozstrzygnięcia losów spotkania ekipie Claudio Ranieriego wystarczyło zaledwie dwadzieścia minut, po których Obywatele byli w totalnym szoku, bo przegrywali różnicą trzech goli. Dwa pierwsze stracili na samym początku po akcjach Islama Slimaniego. Algierczyk obsłużył idealnymi podaniami Jamiego Vardy'ego i Andy'ego Kinga. Efekt? Ten pierwszy wykorzystał sytuację sam na sam z Claudio Bravo, zaś Walijczyk oddał perfekcyjny strzał z 20 metrów.

Bohaterem meczu został ostatecznie Vardy, który skompletował hat-trick. Drugą bramkę zawdzięcza Riyadowi Mahrezowi, który tak jak Slimani wypracował mu pojedynek jeden na jeden z Bravo, trzecią natomiast - Johnowi Stonesowi. W drugiej połowie były stoper Evertonu zaliczył fatalną stratę na boku boiska, po której Vardy minął bramkarza gości i pokonał go z niemal zerowego kąta.

Manchester City w końcówce wbił Lisom dwa gole, czyniąc wynik mniej zatrważającym, ale trafienia Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego i Nolito z bliska nic nie mogły zmienić. Pep Guardiola już przed przerwą nawet nie złościł się na swoich podopiecznych. Raczej spuszczał głowę i z niedowierzaniem przyjmował tęgie lanie, jakie spuścił jego drużynie wciąż aktualny, choć ostatnio mocno przykurzony mistrz Anglii.

Obywatele zaliczyli kolejny słaby występ, tyle że w odróżnieniu od poprzedniego pojedynku z Chelsea (1:3), tym razem najbardziej zawiedli na początku i błyskawicznie pozbawili się jakichkolwiek szans na korzystny wynik. Efekty mogą być fatalne. Jeśli w niedzielę The Blues pokonają West Bromwich Albion, to ekipa Pepa Guardioli będzie tracić do lidera siedem punktów.

Lisy natomiast awansowały na 14. pozycję i nad strefą spadkową mają obecnie cztery oczka przewagi.

Leicester City - Manchester City 4:2 (3:0)
1:0 - Jamie Vardy 3'
2:0 - Andy King 5'
3:0 - Jamie Vardy 20'
4:0 - Jamie Vardy 78'
4:1 - Aleksandar Kolarov 82'
4:2 - Nolito 90'

Leicester City: Ron-Robert Zieler - Danny Simpson, Wes Morgan, Robert Huth, Christian Fuchs, Riyad Mahrez (90+2' Matthew James), Daniel Amartey, Andy King, Marc Albrighton, Jamie Vardy (88' Demarai Gray), Islam Slimani (77' Shinji Okazaki).

Manchester City: Claudio Bravo - Pablo Zabaleta, John Stones, Aleksandar Kolarov, Bacary Sagna, Fernando, Jesus Navas (58' Raheem Sterling), Kevin De Bruyne, Ilkay Gundogan (68' Nolito), David Silva, Kelechi Iheanacho (58' Yaya Toure).

Żółte kartki: Danny Simpson, Shinji Okazaki (Leicester City) oraz Fernando (Manchester City).