Sergio Ramos: Atmosfera jest niesamowita

Sergio Ramos po raz kolejny został bohaterem Realu Madryt. Tym razem gol obrońcy w 90. minucie dał jego drużynie zwycięstwo w meczu z Deportivo La Coruna. - Aby dalej wygrywać musimy spisywać się lepiej - ocenił Hiszpan.

Tomasz Skrzypczyński
Getty Images

Real Madryt był bardzo bliski straty punktów w sobotnim meczu hiszpańskiej ekstraklasy. Po 65. minutach Królewscy niespodziewanie przegrywali na własnym boisku z Deportivo La Coruna 1:2. Po raz kolejny jednak odwrócili losy spotkania w końcówce.

Najpierw wyrównał Mariano Diaz, a w doliczonym czasie gry celnym strzałem głową popisał się Sergio Ramos, zapewniając gospodarzom trzy punkty.

Po końcowym gwizdku największe zainteresowanie budził właśnie doświadczony obrońca Królewskich, który po raz kolejny w ostatnim czasie uratował Real. W poprzedniej kolejce to jego gol w 90. minucie dał jego drużynie remis w El Clasico.

- Nie graliśmy najlepiej, to nie był nasz dzień. Mieliśmy zbyt duże przestoje w grze, nie byliśmy odpowiednio agresywni. Ale liczy się wynik i zwycięstwo. Musimy się jednak poprawić aby wygrywać kolejne mecze - powiedział po spotkaniu Ramos dziennikarzom.

- Stałe fragmenty gry? To nasza duża siła, po raz kolejny to udowodniliśmy. Świetnie dośrodkowywał Toni Kroos, jego podania były perfekcyjne. Rywale mają z nami duże problemy, co nas z kolei tylko cieszy - ocenił kapitan Królewskich.

Dzięki zwycięstwu Real pobił rekord klubu - był to bowiem 35 mecz bez porażki z rzędu. - To wspaniały wynik. Odkąd Zinedine Zidane jest naszym trenerem mamy niesamowitą atmosferę, wszyscy ciężko pracują i ten rekord to nagroda za to - zakończył 30-latek.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Real Madryt wygra mistrzostwo Hiszpanii?