Premier League: Manchester United przerwał fatalną serię

Po czterech z rzędu remisach w Premier League na Old Trafford Manchester United w końcu wygrał. Pokonał Tottenham Hotspur 1:0.

Bartosz Zimkowski
Henrich Mchitarjan Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Henrich Mchitarjan
Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu miała miejsce już drugiej minucie. Zlatan Ibrahimović zagrał na środek pola karnego, gdzie strzał oddał Paul Pogba. Hugo Lloris dobrze sparował jednak uderzenie najdroższego zawodnika świata.

Kolejna ciekawa akcja zakończyła się bramką. W 29. minucie Harry Kane stracił piłkę w środkowej strefie boiska. Ander Herrera natychmiast posłał prostopadłe podanie i w efekcie Henrich Mchitarjan wykorzystał swoją szybkość. Wpadł w pole karne, mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył pod poprzeczkę.

Dla Ormianina był to pierwszy gol w Premier League i już łącznie 96 graczy różnych narodowości strzeliło bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Do przerwy wynik już się nie zmienił, a po zmianie stron przycisnęli gospodarze. Dwie szanse miał Paul Pogba. Za pierwszym razem pięknie uderzył z 20 metrów z rzutu wolnego i futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Chwilę później otrzymał podanie od Herrery, jednak dobrze w tej sytuacji zachował się Lloris parując strzał do boku.

Wynik meczu już się nie zmienił, a Man Utd wygrał 1:0, ale w końcówce stracił Mchitarjana, który po faulu Danny'ego Rose'a na noszach opuścił murawę.

Dzięki tej wygranej Manchester United zbliżył się do Tottenhamu Hotspur na odległość trzech punktów.

Manchester United - Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)
1:0 - Henrich Mchitarjan 29'

Man Utd: de Gea - Valencia, Rojo, Jones, Darmian - Carrick, Herrera (90+6' Fellaini) - Mchitarjan (84' Bailly), Pogba, Martial (72' Rashford) - Ibrahimović.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Wanyama, Dembele (68' Winks) - Eriksen (83' N'Koudou), Alli, Son (57' Moussa Sissoko) - Kane.

Żółte kartki: Valencia, Pogba, Mchitarjan (Man Utd) oraz Wanyama, Walker, Rose (Tottenham).

Sędzia: Robert Madley.