Primera Division: Kapitalny mecz piłkarza Sevilli, Espanyol kontynuuje passę

Sevilla wygrała na wyjeździe z Celtą Vigo 3:0 po hat-tricku Vicente Iborry. Ponadto od 25 września goryczy porażki nie zaznał Espanyol, który w następnej kolejce zmierzy się z rywalem zza miedzy - Barceloną.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / EPA/Julio Munoz
Wielkim bohaterem Sevilli został Vicente Iborra. Pomocnik Andaluzyjczyków w starciu z  Celtą Vigo na boisku pojawił się dopiero w 46. minucie. Był to strzał w "dziesiątkę" trenera Jorge Sampaoliego. Hiszpan ustrzelił bowiem klasycznego hat-tricka i poprowadził zdobywcę Ligi Europy do trzeciego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Dzięki zwycięstwu Sevilla utrzymała się na podium i ma tylko punkt straty do wicelidera z Barcelony.

Kapitalną formę kontynuuje Espanyol. Popularne "Papużki" nie przegrały już 9 meczu z rzędu! Podopieczni Quique Sancheza Floresa tym razem rozprawili się ze Sportingiem Gijon 2:1. Bliski przedłużenia kapitalnej serii był jeden z bohaterów ostatnich tygodni w Hiszpanii - golkiper Diego Lopez. Były bramkarz Realu Madryt w doliczonym czasie gry nie wybronił strzału z rzutu wolnego Duje Copa i przerwał rewelacyjną passę minut bez puszczonego gola. Ostatecznie nie wyjmował piłki z siatki przez 495 minut. Kolejny mecz Espanyolu? Derby Barcelony z wiceliderem.

Komplet punktów zgarnął Real Betis. Andaluzyjczycy pokonali na własnym boisku Athletic Bilbao 1:0 po golu Rubena Castro. Dla 35-latka było to już 7. trafienie w tym sezonie La Liga.