Puchar Ligi Francuskiej: awans FC Nantes, gol Mariusza Stępińskiego

FC Nantes w ćwierćfinale Pucharu Ligi Francuskiej. Do tego awansu przyczynił się Mariusz Stępiński, który w wygranym 3:1 pojedynku z Montpellier HSC zdobył jedną z bramek.

Szymon Mierzyński
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Polak znalazł się w podstawowym składzie Kanarków i przypieczętował zwycięstwo, trafiając do siatki w 62. minucie uderzeniem z bliska po skutecznie wyprowadzonym kontrataku.

Wcześniej dublet w drużynie Sergio Conceicao skompletował Emiliano Sala, a jedynego gola dla gości zdobył Kevin Berigaud.

FC Nantes było lepsze i zasłużenie triumfowało 3:1, meldując się w ćwierćfinale Pucharu Ligi Francuskiej (o awansie decydowało jedno spotkanie).

Mariusz Stępiński, który grał do 88. minuty (zastąpił go Anthony Walongwa) zdobył we wtorek swojego czwartego gola na francuskich boiskach. Wcześniej trzykrotnie trafiał w Ligue 1.