Premier League: Artur Boruc uratował Bournemouth

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Artur Boruc
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Artur Boruc

Artur Boruc interwencją w ostatnich minutach uratował zwycięstwo Bournemouth w meczu 16. kolejki Premier League z Leicester City. Gospodarze wygrali 1:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa to absolutna dominacja AFC Bournemouth. Głównie w posiadaniu piłki brylowali gospodarze, którzy przez większą część mieli nawet 70-80 procent w tym elemencie gry.

Zdobyli też bramkę. Była to 34. minuta, gdy po dośrodkowaniu z prawej flanki płaski strzał oddał Benik Afobe. Z nim sobie Ron-Robert Zieler jeszcze poradził, ale do dobitki doszedł Marc Pugh i potężnym wolejem wpakował futbolówkę do siatki. Dla 29-latka był to pierwszy mecz w Premier League w tym sezonie w wyjściowym składzie.

Leicester po świetnym spotkaniu z Manchesterem City teraz wyglądało dużo gorzej. Na drugą połowę nie wyszedł już Islam Slimani. Algierczyk we wspomnianym spotkaniu z The Citizens zaliczył dwie asysty, lecz musiał zwolnić miejsce Shinjiemu Okazakiemu.

Po zmianie stron mistrz Anglii grał już lepiej, lecz wciąż brakowało klarownych okazji strzeleckich. Ranieri szukał pomocy w zmianach. Wpuścił Ahmeda Musę, a pod koniec meczu obrońcę (Hutha) zastąpił napastnikiem (wszedł Leonardo Ulloa). I właśnie ten ostatni mógł dać remis Leicester, gdy w 90. minucie z sześciu metrów uderzył, lecz Artur Boruc uratował swój zespół przed utratą bramki.

Bournemouth zwyciężyło 1:0 i awansowało na ósmą pozycję. Lisy przegrały już ósmy mecz w sezonie.

Bournemouth - Leicester City 1:0 (1:0) 1:0 - Marc Pugh 34'

Bournemouth: Boruc - Francis, Cook, Ake, Daniels - Arter, Wilshere - A.Smith, King (80' Gosling), Pugh - Afobe (69' Wilson, 90+2' Mings).

Leicester: Zieler - Hernandez, Morgan, Huth (82' Ulloa), Fuchs - Mahrez, King, Amartey, Albrighton (74' Musa) - Slimani (46' Okazaki), Vardy.

Żółte kartki: King, Morgan (Leicester).

Sędzia: Paul Tierney.

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Która drużyna zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu?