Puchar Ligi Francuskiej: spacerek Paris Saint-Germain, 90 minut Krychowiaka

Piłkarze Paris Saint-Germain zwyciężyli 3:1 z Lille OSC w 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Grzegorz Krychowiak spędził na boisku 90 minut i próbował zdobyć gola z dystansu.

Grzegorz Krychowiak przy piłce Newspix / Jean Paul Thomas / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak przy piłce

Uczestnik Ligi Mistrzów odzwyczaił swoich kibiców od bezproblemowych zwycięstw. Dla odmiany w środę piłkarze Paris Saint-Germain zagrali mecz bez historii i dramaturgii. Lille OSC nastawiło się na pilnowanie bezbramkowego remisu, ale w ataku nie miało argumentów. Przyjezdni skapitulowali w 43. minucie po strzale Lucasa Moury z rzutu karnego i prawie do końca statystowali.

Jedenastkę wywalczył w pojedynku z bramkarzem Jean-Kevin Augustin i zrehabilitował się za zmarnowane sytuacje podbramkowe, którymi doprowadzał kibiców do szewskiej pasji.

Gola na 2:0 zdobył Moura. Dynamiczny pomocnik skompletował dublet strzałem z bliska po dograniu Marco Verrattiego, a trzecią bramkę zdobył Jese Rodriguez po bezkarnej wymianie podań z Blaise'm Matuidim na połowie przeciwnika. Lista piłkarzy Paris Saint-Germain, którzy próbowali zdobyć gola, była długa. Mierzył z dystansu, i to dwukrotnie, Grzegorz Krychowiak.

Polak zagrał 90 minut i pilnował środka pola. Generalnie trener Unai Emery nie wystawił najsilniejszej jedenastki. Odpoczywali choćby di Maria, Cavani i Thiago Silva. Małe ryzyko opłaciło się, ponieważ paryżanie awansowali do ćwierćfinału bez specjalnego wysiłku.

Łyżka dziegciu dla paryżan to bramka na 3:1, którą goście zdobyli po rzucie rożnym w 89. minucie. Marko Basa wyskoczył wysoko i nie mógł oddać lepszego strzału głową po dośrodkowaniu innego zmiennika Naima Slitiego.

Paris Saint-Germain - Lille OSC 3:1 (1:0)
1:0 - Lucas Moura (k.) 43'
2:0 - Lucas Moura 57'
3:0 - Jese Rodriguez 69'
3:1 - Marko Basa 89'

PSG: Kevin Trapp - Thomas Meunier, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Maxwell - Christopher Nkunku, Grzegorz Krychowiak, Marco Verratti (63' Blaise Matuidi) - Jese Rodrigues, Jeam-Kevin Augustin, Lucas Moura (72' Nanitamo Ikone).

Lille: Mike Maignan - Adama Soumaoro, Renato Civelli, Stoppila Sunzu (64' Marko Basa) - Franck Beria, Martin Terrier, Ibrahim Amadou, Younousse Sankhare, Julian Palmieri - Nicolas de Preville (43' Naim Sliti), Yassine Benzia (80' Eder).

Żółte kartki: Meunier (PSG) oraz Maignan, Terrier, Sankhare (Lille).