Premier League: ogromne kontrowersje i zwycięstwo Manchesteru United

Manchester United zwyciężył z Crystal Palace 2:1 w meczu 16. kolejki Premier League. Fatalne zawody zaliczyli sędziowie, którzy popełnili trzy ogromne błędy.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL
Pierwsza połowa należała do gości, którzy byli częściej przy piłce i stwarzali sobie okazje strzeleckie. Świetną miał Wayne Rooney, który tym razem pojawił się w podstawowym składzie. Paul Pogba idealnie podciął futbolówkę w pole karne, gdzie z sześciu metrów sytuacyjnie uderzył Rooney i z trudem Wayne Hennessey wybił piłkę na korner.

W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony Manchester United zdobył gola. Po dośrodkowaniu Andera Herrery z rzutu wolnego Zlatan Ibrahimović zgrał piłkę klatką piersiową do Pogby, który z czterech metrów wpakował ją do siatki. Jednak Francuz był w tej sytuacji na spalonym czego nie zauważyli sędziowie.

W drugiej połowie gra Crystal Palace zmieniła się za sprawą Joe Ledleya, który pojawił się na murawie. Gospodarze dopięli swego w 66. minucie. Środkowy obrońca Damien Delaney zagrał piłkę piętą do Jamesa McArthura, a ten z siedmiu metrów płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.

Później popis dali sędziowie. Najpierw ewidentnie piłkę ręką zagrał Ledley i sędzia powinien w tej sytuacji wskazać na "wapno", a dosłownie 60 sekund później padła bramka dla United, która nie została uznana. Rojo zgrał piłkę głową do Maty, a Hiszpan z bliska wpakował ją do siatki. Arbiter liniowy dopatrzył się spalonego, którego tak naprawdę nie było.

Czerwone Diabły i tak wygrały. Idealne prostopadłe podanie do Ibrahimovicia posłał Paul Pogba, a Szwed w 88. minucie podcinką obok bramkarza zapewnił Manchesterowi United zwycięstwo 2:1.

Crystal Palace - Manchester United 1:2 (0:1)
0:1 - Paul Pogba 45+2'
1:1 - James McArthur 66'
1:2 - Zlatan Ibrahimović 88'

Crystal Palace: Hennessey - Ward, Dann, Delaney, Kelly - McArthur (87' Campbell), Flamini (46' Ledley), Cabaye - Lee (81' Fryers), Benteke, Zaha.

Man Utd: de Gea - Bailly (52' Darmian), Jones, Rojo, Blind - Carrick, Herrera - Mata (71' Lingard), Pogba, Rooney (81' Rashford) - Ibrahimović.

Żółte kartki: Kelly, Delaney (Crystal Palace) oraz Rojo, Pogba, Rashford (Man Utd).

Sędzia: Craig Pawson.

Czy Manchester United zajmie miejsce w pierwszej trójce na koniec sezonu?