Anglia: asysta Bartosza Kapustki i bardzo dobry mecz

Bartosz Kapustka zagrał 90 minut w meczu Leicester City U23 - Nottingham Forest U23. Pojedynek zakończył się remisem 2:2, a Polak zaliczył asystę.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Kapustka (z lewej) East News / JONATHAN NACKSTRAND/AFP / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka (z lewej)
Na skrzydłach Leicester City U23 pojawili się Bartosz Kapustka oraz Jeffrey Schlupp. Ten drugi nie jest zadowolony ze swojej pozycji w zespole i martwi się małą liczbą meczów. Zimą prawdopodobnie będzie chciał odejść z ekipy mistrza Anglii.

W 22. minucie to właśnie ta dwójka wzięła udział w bramkowej akcji. Po dośrodkowaniu Kapustki z rzutu rożnego uderzeniem od poprzeczki gola strzelił Schlupp. Wcześniej kilka bardzo dobrych akcji przeprowadził reprezentant Polski.

Zaledwie 60 sekund później był już remis, a w 30. minucie kapitan Lisów Yohan Benalouane sfaulował rywala we własnym polu karnym. Brereton wykorzystał "jedenastkę" i Nottingham prowadziło już 2:1.

Kilka chwil później mogło być 2:2, ale w kapitalny sposób bramkarz Nottingham obronił uderzenie Kapustki z 23 metrów.

Po zmianie stron nadal atakowali gracze Leicester i dopięli swego 20 minut przed końcem, gdy Uche wykorzystał podanie Milesa.

Kropkę nad "i" mógł postawić bardzo aktywny Bartosz Kapustka. Jednak jego strzał sprzed pola karnego poszybował tuż nad poprzeczką. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Drużyna Kamila Glika zagra przeciwko Maciejowi Rybusowi w hicie Ligue 1! Zobacz AS Monaco – Olympique Lyon NA ŻYWO w niedzielę o 20:40 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Kapustka zadebiutuje w tym sezonie w Premier League?