Premier League: kolejne koszmarne popołudnie Łukasza Fabiańskiego

Trzy kolejne bramki wpuścił Łukasz Fabiański. Znów nie miał nic do powiedzenia przy nich, a to wywoływało tylko ogromną frustrację Polaka. Swansea City przegrała w 17. kolejce Premier League z Middlesbrough 0:3.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Jan Kruger
Już przed tą kolejką Łukasz Fabiański był bramkarzem, który najczęściej sięgał do własnej siatki. Polak w większości przypadków nie miał nic do powiedzenia przy strzałach rywali i tylko frustruje się na swoich kolegów z drużyny.

Podobnie było w sobotnie popołudnie. Już w 18. minucie musiał sięgnąć do własnej siatki. Alvaro Negredo źle został pokryty przez defensorów Łabędzi i z woleja umieścił piłkę w rogu bramki Łabędzi.

Nieco ponad 10 minut później cieszył się z dubletu. Tym razem stanął oko w oko z Fabiański przy rzucie karnym. Zmylił Polaka i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie beniaminka. Fabiański z wściekłością wykopał piłkę przed siebie.

Swansea nie potrafiła odpowiedzieć i przed upływem godziny gry przegrywała już różnicą trzech bramek. Tym razem Marten de Roon bez problemu pokonał Fabiańskiego, który bezradny opuścił ręce i odwrócił się na pięcie. Middlesbrough zwyciężyło 3:0 i Swansea w tabeli jest przedostatnia.

Sporo emocji było w pojedynku Stoke City z Leicester City, a najwięcej w pierwszej połowie - i to tych negatywnych. Najpierw za faul z czerwoną kartką z boiska wyleciał Jamie Vardy, a w ciągu siedmiu minut goście otrzymali aż pięć żółtych kartek. Mieli ogromne pretensje do arbitra i jeszcze do przerwy przegrywali 0:2.

Mimo tak katastrofalnej sytuacji nie poddali się i ich trud został wynagrodzony. Najpierw kontaktowego gola uzyskał Leonardo Ulloa, a w 88. minucie Daniel Amartey zapewnił mistrzom Anglii remis na Britanna Stadium. Marcin Wasilewski oraz Bartosz Kapustka nie zmieścili się nawet na ławce rezerwowych.