Ligue 1: Paris Saint-Germain zdemolowało outsidera, krótki występ Grzegorza Krychowiaka

To był spacerek Paris Saint-Germain. Mistrz Francji pokonał u siebie outsidera rozgrywek, FC Lorient aż 5:0. W drugiej połowie na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA
Trudno było zakładać, że ekipa, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli zdoła sprawić na Parc des Princes niespodziankę i boiskowe wydarzenia to potwierdziły. Zespół Unaia Emery'ego miał spokojny wieczór i mimo że się nie wysilał, odniósł bardzo efektowne zwycięstwo. Najpiękniejsze były bramki, które otworzyły i zamknęły wynik. W 25. minucie Thomas Meunier przeprowadził efektowną indywidualną akcję i cudownym strzałem z ostrego kąta przelobował Paula Delecroixa. Z kolei Lucas Moura, który trafił na 5:0, też popisał się udanym lobem, a wykonał go po długim podaniu Marco Verrattiego.

Grzegorz Krychowiak wszedł na plac gry w 68. minucie, zmieniając Thiago Mottę. Nasz reprezentant ucierpiał w jednym ze starć i krwawił z kostki. Mecz jednak dokończył i wszystko wskazuje na to, że nie stało mu się nic poważnego.

Po środowym triumfie paryżanie mają 39 punktów - o pięć mniej niż liderujące OGC Nice.

Do czołówki zbliża się Olympique Lyon. Les Gones pokonali u siebie Angers SCO 2:0. Maciej Rybus zaczął zawody na ławce, lecz wszedł na boisko na początku drugiej połowy, zastępując Jeremy'ego Morela. Wybitnego spotkania jednak nie rozegrał.

Nie wielkiego nie wskórał też Mariusz Stępiński. Były napastnik Ruchu Chorzów zagrał od 1. minuty w starciu FC Nantes z Montpellier HSC. Polak może być jednak zadowolony, bo Kanarki wygrały 1:0, to był ich drugi triumf z rzędu i są nad strefą spadkową.

W środę na boisku w ogóle nie pojawił się Kamil Grosicki. Polaka zabrakło w kadrze Stade Rennes, a jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Lille OSC 1:1. Gospodarze uratowali jedno oczko w samej końcówce, gdy do siatki trafił Eder. Na początku spotkania - przy stanie 0:0 - ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego, bo jego uderzenie obronił Benoit Costil.