Premier League: debiut byłego selekcjonera Anglii. Remis na Vicarage Road

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Sam Allardyce
Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Sam Allardyce

Remisem 1:1 zakończył pierwszy mecz w Boxing Day w Premier League. Watford podzielił się punktami z Crystal Palace, gdzie w roli menedżera zadebiutował były selekcjoner reprezentacji Anglii Sam Allardyce.

Ledwie kilka dni nowym menedżerem Crystal Palace jest Sam Allardyce, ale po pierwszej połowie mógł być zadowolony z postawy swojego zespołu.

Orły dominowały na Vicarage Road, grały szybciej, stwarzały okazje i zdobyły bramkę. Yohan Cabaye otrzymał podanie w polu karnym gospodarzy i uniknął spalonego, ponieważ źle się ustawił Younes Kaboul. Francuz precyzyjnym strzałem zdobył gola.

Osiem minut przed przerwą powinno być 2:0. Christian Benteke wywalczył rzut karny - faulował go Heurelho Gomes. Do piłki podszedł sam poszkodowany i uderzył bardzo lekko i Gomes nie dał się pokonać, odkupując swoje winy.

Gospodarze w pierwszej połowie stracili dwójkę zawodników. Najpierw z powodu kontuzji zszedł Daryl Janmaat, a później Valon Behrami. W drugiej odsłonie to samo spotkało Juana Camilo Zunigę.

Szerszenie po zmianie stron grały już lepiej i wyrównały za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego. Troy Deeney strzelił swoją setną bramkę w klubowej karierze.

Pojedynek zakończył się remisem 1:1, który tak naprawdę nie zadowolił nikogo.

Watford - Crystal Palace 1:1 (0:1) 0:1 - Yohan Cabaye 26' 1:1 - Troy Deeney (k.) 72'

W 37. minucie Christian Benteke (Crystal Palace) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

[color=black]ZOBACZ WIDEO Jerzy Dudek: To najlepszy rok reprezentacji po '82