Polski mecz roku! Kibice docenili spotkanie reprezentacji Adama Nawałki

Poprosiliśmy kibiców o wytypowanie polskiego meczu roku. Z grona zaproponowanych przez nas spotkań kibice najbardziej docenili to z eliminacji do mistrzostw świata 2018, w którym Polacy wygrali 3:0 z Rumunią.

Artur Długosz
PAP / Barłomiej Zborowski
Do wyboru polskiego meczu roku zaproponowaliśmy siedem spotkań. Były to mecze reprezentacji Polski podczas Euro 2016, spotkanie Biało-Czerwonych w eliminacjach do mistrzostw świata oraz potyczki Legii Warszawa w Lidze Mistrzów. Całą listę oraz ich szerszy opis można znaleźć TUTAJ.

W głosowaniu kibice najbardziej docenili spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2018, którym Polacy na wyjeździe pokonali 3:0 reprezentację Rumunii. W specjalnej ankiecie na ten mecz wskazało 34 proc. głosujących. Sporym uznaniem cieszył się także pojedynek Biało-Czerwonych ze Szwajcarią (1:1 (0:1, 1:1, 1:1), rzuty karne 4:5) podczas mistrzostw Europy oraz mecz Legii Warszawa z Realem Madryt (3:3) w Lidze Mistrzów.

Przypomnijmy, spotkanie z Rumunią to był jeden z najlepszych - o ile nie najlepszy - wyjazdowy mecz ekipy Adama Nawałki. Świetnie zorganizowana defensywa, mądrze grający pomocnicy i on - Robert Lewandowski.

Napastnik Bayernu Monachium w pojedynkę potrafił rozprawić się z obroną rywali, ale nie można zapominać o kapitalnym rajdzie Kamila Grosickiego z jedenastej minuty. Pomocnik Rennes przejął piłkę jeszcze na naszej połowie, wpadł z nią w pole karne i tam ładnym strzałem dał prowadzenie Biało-Czerwonym. W końcówce Lewandowski dwukrotnie wpakował piłkę do siatki, przypieczętowując kapitalny występ Polaków. Nie przeszkodziła mu petarda, która rzucona z trybun spadła obok niego i na moment go ogłuszyła.

Po triumfie w stolicy Rumunii Biało-Czerwoni zostali samodzielnym liderem grupy E el. MŚ 2018.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!