Premier League: mocne otwarcie 2017 roku - Tottenham Hotspur rozbił Watford

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Heathcote /
Getty Images / Richard Heathcote /

W pierwszym meczu 2017 roku w Premier League Tottenham Hotspur rozbił Watford FC 4:1. Świetną formę zaprezentowali Harry Kane oraz Dele Alli, którzy ustrzelili po dublecie.

Od pierwszych minut goście pokazali kto w tym meczu będzie rządził. Początkowo Koguty tylko częściej były w posiadaniu piłki, później zaczęły oddawać strzały aż w końcu Dele Alli trafił z 20 metrów w poprzeczkę. To było ostatnie ostrzeżenie dla Watfordu.

Gospodarze nie wzięli sobie tego do serca i chwilę później już przegrywali. Kieran Trippier zagrał do Harry'ego Kane'a, który mimo iż miał ostry kąt, to uderzył w krótki róg czym zaskoczył Gomesa.

Sześć minut później snajper Tottenhamu miał już dublet na koncie. Znów otrzymał dogranie od Trippiera, a ten tym razem ostro zacentrował i Kane z trzech metrów wepchnął piłkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą fatalnie we własnym polu karnym pomylił się Younes Kaboul, co skrzętnie wykorzystał Dele Alli. Płaskie uderzenie po dalszym rogu i Tottenham na przerwę schodził z przewagą trzech goli.

{"id":"","title":""}

Już w pierwszej akcji po zmianie stron Kane zauważył, że Alli idealnie wbiegł w pole karne. Pomocnik Kogutów przyjął futbolówkę i z czterech metrów pokonał Gomesa.

Gospodarze w doliczonym czasie gry uzyskali honorowe trafienie. Po rzucie wolnym Younes Kaboul na raty umieścił piłkę w siatce, ale zwycięstwo Tottenhamu i tak było bezdyskusyjne.

Watford FC - Tottenham Hotspur 1:4 (0:3) 0:1 - Harry Kane 27' 0:2 - Harry Kane 33' 0:3 - Dele Alli 41' 0:4 - Dele Alli 46'  1:4 - Younes Kaboul 90+1'

Watford: Gomes - Kaboul, Proedl, Cathcart - Ighalo, Capoue (79' Kabasele), Guedioura, Holebas (68' Mason) - Amrabat (74' Sinclair), Doucoure - Deeney.

Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, Wimmer, Rose (69' Davies) - Dier, Wanyama - Eriksen, Alli (61' Winks), Son - Kane (77' Janssen).

Żółte kartki: Holebas, Proedl, Cathart (Watford).

Sędzia: Michael Oliver.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!

Czy Tottenham awansuje do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie?