Premier League: niebywała bramka Oliviera Girouda

Arsenal w ostatnim meczu 19. kolejki Premier League wygrał z Crystal Palace 2:0. Fantastycznym golem popisał się Olivier Giroud.

Bartosz Zimkowski
ekwilibrystyczny strzał Olivera Giroud Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: ekwilibrystyczny strzał Olivera Giroud
Arsenal od początku osiągnął przewagę w derbowym meczu. Grając bez chorego Mesuta Oezila atakował całą szerokością boiska. Crystal Palace miało problem, żeby wyjść z własnej połowy i znaleźć się pod polem karnym rywali.

Tymczasem w 17. minucie gospodarze objęli prowadzenie po kontrze. Na lewej flance znalazł się Alexis Sanchez. Spojrzał w pole karne, gdzie wbiegł Olivier Giroud. Miękko dośrodkował w jego kierunku, ale zagrał mu za plecy. Francuz jednak w powietrzu piętą uderzył z jedenastego metra, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. To było niebywałe trafienie reprezentanta Francji, możliwe że gol ten wygra plebiscyt na najładniejszą bramkę w sezonie 2016/2017.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do 56. minuty. Wówczas Nacho Monreal dośrodkował futbolówkę z lewej flanki, a wślizgiem wysoko w powietrze podbił ją Scott Dann. Żaden gracz Orłów nie doskoczył do Alexa Iwobiego, który z czterech metrów uderzył pod poprzeczkę. Jeszcze na linii bramkowej futbolówkę podbił Ward, ale ostatecznie i tak zaliczono go graczowi Arsenalu.

Druga stracona bramka zmotywowała gości, którzy stworzyli sobie trzy okazje. Najpierw niecelnie głową uderzył Benteke, po chwili trafił już w światło bramki, ale Petr Cech nie dał się pokonać - tak samo jak chwilę później po próbie Yohana Cabaye'a z 20 metrów.

Arsenal wygrał 2:0 i wrócił na trzecią pozycję ze stratą dziewięciu punktów do Chelsea.

Arsenal FC - Crystal Palace 2:0 (1:0)
1:0 - Olivier Giroud 17'
2:0 - Alex Iwobi 56'

Arsenal: Cech - Bellerín, Gabriel Paulista, Koscielny, Monreal - Elneny (72' Coquelin), Xhaka - Iwobi (77' Oxlade-Chamberlain), Alexis Sanchez, Lucas (72' Ramsey) - Giroud.

Crystal Palace: Hennessey - Kelly, Dann, Tomkins, Ward - Flamini, Puncheon - Townsend (71' Lee), Cabaye (65' Mutch), Zaha - Benteke (77' Campbell).

Żółte kartki: Monreal (Arsenal) oraz Tomkins (Crystal Palace).

Sędzia: Andre Marriner.

Czy Arsenal zostanie mistrzem Anglii w tym sezonie?