Premier League: Manchester City wygrał grając w osłabieniu

Manchester City przez większą część meczu 20. kolejki Premier League grał w osłabieniu z Burnley. Mimo to wygrał 2:1 i trener Pep Guardiola mógł odetchnąć z ulgą.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Shaun Botterill
Aż trzech porażek w sześciu ostatnich meczach doznał Manchester City. W ten sposób podopieczni Pepa Guardioli nie mogą walczyć o mistrzostwo Anglii.

Tym razem hiszpański szkoleniowiec posadził jedynie na ławce rezerwowych m.in. Sergio Aguero. 31 grudnia The Citizens po słabym spotkaniu przegrali z Liverpoolem FC i Guardiola szukał pomocy w zmianach w składzie.

Tymczasem nieco po dwóch kwadransach Fernandinho dwoma wyprostowanymi nogami zaatakował Johanna Berga Gudmundssona i sędzia pokazał czerwoną kartkę Brazylijczykowi. Do tego momentu The Citizens mieli przewagę, ale nie potrafili sobie stworzyć wyśmienitej okazji.

Teraz ich sytuacja zrobiła się bardzo nieciekawa. W przerwie Guardiola sięgnął po Silvę oraz Aguero i w 58. minucie mógł się cieszyć z gola. Gael Clichy przełożył sobie piłkę z lewej na prawą nogę czym zmylił rywala, a następnie posłał strzał, którego nie zatrzymał już Tom Heaton.

240 sekund później było już 2:0. Raheem Sterling w sytuacji sam na sam z bramkarzem upadł przed nim, ale do bezpańskiej piłki dopadł Aguero. Mimo ostrego kąta, obrońcy na linii bramkowej, zdołał zmieścić futbolówkę pomiędzy defensorem a słupkiem.

Beniaminek nie poddawał się i 20 minut przed końcem uzyskał kontaktowego gola. Najpierw uderzenie Sama Vokesa wybił z linii bramkowej Aguero, ale do dobitki doszedł Ben Mee. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki, a następnie wpadła tuż za linią końcową. Sędziemu w ocenie sytuacji pomogła technologia goal-line.

Man City nie dał sobie jednak wyszarpać zwycięstwa, chociaż w doliczonym czasie gry piękną interwencją popisał się Claudio Bravo.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!