Tomasz Kuszczak obronił rzut karny, ale nie uratował swojej drużyny

Tomasz Kuszczak zaliczył udane wejście w nowy rok. Jego Birmingham City doznało wprawdzie porażki 1:3, ale Polak obronił rzut karny.

Szymon Mierzyński
Były bramkarz reprezentacji Polski, Tomasz Kuszczak Getty Images / Steve Welsh / Były bramkarz reprezentacji Polski, Tomasz Kuszczak
Ekipa z St Andrew's Stadium prowadziła u siebie z Brentfordem 1:0, lecz w drugiej połowie straciła trzy gole i nie zainkasowała nawet jednego punktu.

Jedenastka dla gości miała miejsce w 58. minucie - przy stanie 1:1. Nasz reprezentant zatrzymał wówczas uderzenie Scotta Hogana - tego samego zawodnika, który kilka chwil wcześniej wyrównał stan rywalizacji.

Tomasz Kuszczak zaliczył w poniedziałek 17. występ w obecnym sezonie The Championship i do tej pory czterokrotnie udało mu się zachować czyste konto.

Po ostatniej porażce Birmingham City zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Birmingham City - Brentford 1:3 (1:0)
1:0 - Lukas Jutkiewicz 23'
1:1 - Scott Hogan 54'
1:2 - David Davis (sam.) 73'
1:3 - Nicholas Yennaris 87'

Czy do końca sezonu Tomasz Kuszczak dobije do granicy 10 czystych kont?