Puchar Króla: trwa koszmar Valencii! Celta Vigo jedną nogą w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/MIGUEL ANGEL POLO /
PAP/EPA / PAP/EPA/MIGUEL ANGEL POLO /

Valencia przegrała na własnym boisku z Celtą Vigo 1:4 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla. Wysokie wyjazdowe zwycięstwo odniósł również Eibar.

W rozgrywkach Primera Division Valencia plasuje się tuż nad strefą spadkową, a już na początku stycznia najprawdopodobniej pożegna się z Pucharem Króla. "Nietoperze" już po 20. minutach przegrywały na Mestalla 0:3 po fantastycznym starcie Celty Vigo. W tym fragmencie świetnie spisał się duet napastników Iago Aspas - Theo Bongonda. Obaj zanotowali po bramce i asyście.

Po przerwie Dani Parejo zdobył kontaktowego gola po strzale z rzutu karnego, ale na więcej gospodarzy nie było stać. Co więcej, na kwadrans przed końcem drugą asystę Bongondy wykorzystał John Guidetti i goście wygrali 4:1.

Był to pierwszy mecz Valencii po dymisji trenera Cesare Prandelliego, który pracował w klubie zaledwie przez 3 miesiące. Po raz kolejny zespół przejął asystent Salvador Gonzalez Voro.

Jedną nogą w ćwierćfinale Pucharu Króla jest również Eibar, które pokonało na wyjeździe Osasunę Pampeluna 3:0.

{"id":"","title":""}

Rewanże odbędą się za tydzień.

Valencia CF - Celta Vigo 1:4 (0:3) 0:1 - Iago Aspas (k.) 3' 0:2 - Theo Bongonda 14' 0:3 - Daniel Wass 19' 1:3 - Dani Parejo (k.) 58' 1:4 - Guidetti 75'

Osasuna Pampeluna - SD Eibar 0:3 (0:1) 0:1 - Nano 28' 0:2 - Bebe 75' 0:3 - Adrian 90'

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Czy Valencia spadnie w tym sezonie z rozgrywek Primera Division?