Premier League: bezcenne zwycięstwo zespołu Łukasza Fabiańskiego! Swansea City już nie jest outsiderem

Swansea City opuściło ostatnie miejsce w tabeli. Drużyna Łukasza Fabiańskiego pokonała na wyjeździe Crystal Palace 2:1 i znacznie poprawiła swoją sytuację w walce o utrzymanie w Premier League.

Szymon Mierzyński
Getty Images / Jan Kruger
Łabędzie wreszcie zaliczyły przełamanie i sięgnęły po pełną pulę po serii czterech porażek. Wynik otworzył tuż przed przerwą Alfie Mawson, który trafił do siatki po dośrodkowaniu Gylfiego Sigurdssona z rzutu wolnego. Orły długo nie potrafiły odpowiedzieć na tę bramkę, ale w 83. minucie pięknym strzałem z powietrza w końcu wyrównał Wilfried Zaha.

Ostatnie słowo należało jednak do gości i na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu Leroy Fer zagrał za plecy obrońców do Angela Rangela, a Hiszpan zapewnił swojej drużynie bezcenne zwycięstwo.

Łukasz Fabiański i jego koledzy mogą się cieszyć, choć Polak miał we wtorek sporo szczęścia. W pierwszej połowie po jego wejściu pachniało bowiem rzutem karnym. Nasz reprezentant nie zdążył z interwencją przed nadbiegającym Christianem Benteke, Belg "dziubnął" nad nim piłkę, a następnie się o niego potknął i upadł. Wydaje się, że sędzia Paul Tierney miał podstawy do wskazania na "wapno", czego ostatecznie jednak nie zrobił.

Zespół Swansea wygrał na Selhurst Park 2:1, opuścił ostatnie miejsce w tabeli i ma teraz tylko jednopunktową stratę do bezpiecznej strefy.

Z trybun poczynania swych nowych podopiecznych obserwował Paul Clement, który zastąpił zwolnionego niedawno Boba Bradleya. Na ławce Łabędzi natomiast tymczasowo zasiadł Alan Curtis.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!