Jedenastka 20. kolejki Premier League: pogromcy Chelsea z Tottenhamu, dwóch piłkarzy Man Utd

Po przerwaniu fantastycznej serii Chelsea, jedenastkę 20. kolejki Premier League według WP SportoweFakty zdominowali piłkarze Tottenhamu. Dwóch przedstawicieli ma Manchester United.

Szymon Mierzyński
Christian Eriksen Getty Images / Na zdjęciu: Christian Eriksen
Christian Eriksen i Dele Alli - oni wypracowali oba gole dla Kogutów, zatem miejsce w naszym zestawieniu mieli zagwarantowane. Duńczyk zakończył zawody z dwiema asystami, zaś Anglik perfekcyjnie wykańczał jego centry. Do tej dwójki dołączył znakomicie dysponowany w tyłach i bardzo mobilny Danny Rose.

W bramce postawiliśmy na Davida de Geę. Mimo że Manchester United - ze względu na liczebną przewagę (po czerwonej kartce dla Sofiane Feghouliego już w 15. minucie) - miał w starciu z West Hamem ułatwione zadanie, to w drugiej połowie Hiszpan zaliczył niesamowicie ważną interwencję przy strzale Michaila Antonio w sytuacji sam na sam i już chwilę później Czerwone Diabły objęły prowadzenie.

Z tego spotkania wyróżniliśmy jeszcze Phila Jonesa, a skład linii obronnej uzupełnili Bacary Sagna (Manchester City pokonał Burnley, mimo że przez większość meczu grał w dziesiątkę) oraz Ryana Shawcrossa (autora jednej z bramek dla Stoke w wygranej 2:0 konfrontacji z Watfordem).

Do jedenastki 20. kolejki trafili ponadto: Matt Phillips, Junior Stanislas, Jermain Defoe i Olivier Giroud. Cała czwórka strzelała lub asystowała, a Francuz był w tym gronie zdecydowanie najlepszy, bo w szalonym spotkaniu z AFC Bournemouth (3:3) zaliczył dwa ostatnie podania, zaś w doliczonym czasie strzałem głową uratował dla Arsenalu jeden punkt.