Puchar Anglii: Olivier Giroud znów bohaterem Arsenalu

Arsenal po pierwszej połowie meczu III rundy Pucharu Anglii był jedną nogą poza rozgrywkami. Przegrywał bowiem 0:1, ale ostatecznie wygrał 2:1. Bohaterem został Olivier Giroud.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Michael Regan
Arsene Wenger po natłoku meczów w ostatnich dniach dał odpocząć niektórym piłkarzom - chociażby Laurentowi Koscielnemu czy Alexisowi Sanchezowi. Z konieczności na prawej obronie wystąpił Ainsley Maitland-Niles, który na co dzień gra jako defensywny pomocnik.

Doskonale było widać to w pierwszej połowie, gdzie Preston North End (The Championship) raz po raz rozbijało defensywę Kanonierów. Gubił się m.in. Niles, a gospodarze już po siedmiu minutach prowadzili. Piłka dość przypadkowo spadła pod nogi Calluma Robinsona, który nie miał już problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W pierwszej odsłonie Arsenal nie miał pomysłu na rozmontowanie obrony Preston i to miejscowi byli bliżej zdobycia kolejnego gola, a nie londyńczycy.

Jednak już w 46. minucie był remis. Silny strzał z linii pola karnego oddał Aaron Ramsey i futbolówka zatrzepotała w siatce Preston.

Od tego momentu zdecydowanie dominował zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera. Jednak długo nie zmieniał się wynik. Na murawie zameldował się po wielomiesięcznej przerwie Danny Welbeck, ale to nie on został bohaterem.

W 89. minucie Giroud zgrał piłkę głową do Lucasa Pereza, który przytomnie odegrał ją do Francuza, a ten z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Arsenal wygrał zatem 2:1, lecz nie był to udany wstęp dla Kanonierów.

Preston North End - Arsenal FC 1:2 (1:0)
1:0 - Callum Robinson 7'
1:1 - Aaron Ramsey 46'
1:2 - Olivier Giroud 89'

Preston: Maxwell - Vermijl, Clarke, Huntington, Cunningham, Gallagher (60' Browne), Pearson, Johnson (81' Horgan), McGeady, Robinson, Hugill (75' Makienok).

Arsenal: Ospina - Maitland-Niles (90+1' Holding), Mustafi, Gabriel, Monreal - Xhaka, Ramsey - Oxlade-Chamberlain (83' Welbeck), Iwobi, Lucas (90+2' Reine-Adelaide) - Giroud.

Żółte kartki: Hugill, Cunningham, Pearson (Preston) oraz Gabriel Paulista (Arsenal).

Sędzia: Robert Madley.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)