Serie A: Carlos Bacca w końcu strzelił gola. Na wagę punktów dla AC Milan

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dino Panato /
Getty Images / Dino Panato /

Piłkarze AC Milan zwyciężyli 1:0 z Cagliari Calcio w 19. kolejce Serie A. Lepsza drużyna nie potrafiła znaleźć sposobu na zdobycie gola aż w 88. minucie przełamał się Carlos Bacca.

W tym artykule dowiesz się o:

AC Milan atakował huraganowo na początku meczu. Tak jakby nadal odczuwał euforię po zdobyciu Superpucharu Włoch. Im dłużej trwała rywalizacja, tym mniej wynikało z ofensywnych poczynań faworyta, natomiast Cagliari Calcio wyglądało na bardziej konsekwentne i opanowane w działaniu. Na koniec pierwszej połowy M'Baye Niang strzelił za linię boczną, czym podsumował ataki AC Milan.

Na ławce gości był Bartosz Salamon. Obserwował dobrą grę swoich partnerów w obronie. Po przeciwnej stronie boiska Cagliari Calcio stawiało na kontrataki z wykorzystaniem skrzydeł i błyskotliwego Marco Saua. Po przerwie goście zagrali jeszcze odważniej i po uderzeniu Daniele Desseny zapachniało ich zaskakującym prowadzeniem. W 68. minucie nawet wpakowali piłkę do bramki, ale sędzia asystent słusznie zasygnalizował spalonego Mauricio Isli.

Żadne ostrzeżenie nie podkręciło tempa ataków Rossonerich. Na dodatek byli nieskuteczni. W marnowaniu sytuacji podbramkowych przodował Niang, ale kroku dotrzymywali mu Luca Antonelli oraz Suso. Niewidoczny był natomiast Carlos Bacca, na którego gola czekali kibice od 2 października.

Przełamanie nadeszło w 88. minucie. I Kolumbijczyka, i całego zespołu. Obrona gości rozsypała się, a Bacca huknął płasko obok Rafaela na 1:0. Autora złotej bramki obsłużył podaniem Gianluca Lapadula.

AC Milan - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)

1:0 - Carlos Bacca 88'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Ignazio Abate (27' Luca Antonelli), Gabriel Paletta, Alessio Romagnoli, Mattia De Sciglio - Mario Pasalić (80' Gianluca Lapadula), Manuel Locatelli, Giacomo Bonaventura (65' Andrea Bertolacci) - Suso, Carlos Bacca, M'Baye Niang.

Cagliari: Rafael – Fabio Pisacane, Luca Ceppitelli, Bruno Alves, Marco Capuano – Mauricio Isla, Davide Di Gennaro, Daniele Dessena (90' Niccolo Giannetti) - Nicolo Barella, Marco Sau (73' Marco Borriello), Diego Farias (78' Joao Pedro).

Żółta kartka: Isla (Cagliari).

Czerwona kartka: Bruno Alves (Cagliari) /90' - za faul/

Sędzia: Piero Giacomelli