Puchar Anglii: awans Leeds United w mękach

Zaczęło się sensacyjnie, ale faworyt ostatecznie nie zawiódł. Leeds United uzupełniło stawkę 1/16 finału Pucharu Anglii, pokonując IV-ligowe Cambridge United 2:1.

Szymon Mierzyński
Oba zespoły dzielą na co dzień dwie klasy rozgrywkowe (Pawie występują na drugim poziomie - w The Championship), lecz do przerwy to gospodarze byli bliżsi awansu. Gola dla nich zdobył w 25. minucie Uche Ikpeazu, który zwodem wypracował sobie czystą pozycję i trafił do siatki świetnym uderzeniem w krótki róg.

Po zmianie stron ekipa Leeds zabrała się jednak do pracy i uniknęła kompromitacji dzięki bramkom Stuarta Dallasa oraz Alexa Mowatta. Obaj popisali się skutecznymi główkami.

Pawie zwyciężyły 2:1 i awansowały do 1/16 finału. Tam zmierzą się na wyjeździe z lepszym z pary AFC Wimbledon - Sutton United.