Puchar Ligi Francuskiej: FC Nantes za burtą, przeciętny występ Mariusza Stępińskiego

Mariusz Stępiński i jego FC Nantes nie wywalczą Pucharu Ligi Francuskiej. W ćwierćfinale drużyna Polaka przegrała u siebie z AS Nancy Lorraine 0:2.

Szymon Mierzyński
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Kanarki nie wypadły tak źle jak sugerowałby wynik, ale zawaliły pierwszą połowę, a później nie potrafiły odrobić strat. Wynik otworzył w 31. minucie Maurice Dale, który dobił niemal z linii bramkowej strzał Anthony'ego Koury. Na 0:2 tuż przed przerwą trafił natomiast Joffrey Cuffaut, który pokonał Maxime'a Dupe'a mocnym uderzeniem z dystansu.

Mariusz Stępiński wyszedł w podstawowym składzie, spędził na boisku 68 minut (później zastąpił go Fernando Aristeguieta), jednak tego występu na pewno nie zaliczy do udanych, bo choć szarpał i był dość widoczny, to nie wskórał nic konkretnego.

Po przerwie gospodarze mocno nacisnęli rywala, stworzyli kilka świetnych sytuacji, lecz nie zdobyli nawet gola kontaktowego i ostatecznie polegli 0:2, odpadając z rywalizacji o Puchar Ligi Francuskiej.

FC Nantes - AS Nancy Lorraine 0:2 (0:2)
0:1 - Maurice Dale 31'
0:2 - Joffrey Cuffaut 45+2'