Puchar Ligi Francuskiej: Monaco w półfinale po rzutach karnych! Kamil Glik jednym z egzekutorów

W niezwykle dramatycznych okolicznościach awans do półfinału Pucharu Ligi Francuskiej wywalczyło AS Monaco. Drużyna Kamila Glika z trudem uratowała remis 1:1 z II-ligowym FC Sochaux-Montbeliard, a potem wygrała konkurs rzutów karnych!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER
Podopieczni Leonardo Jardima od razu rzucili się na przeciwnika i wydawało się, że rychło obejmą prowadzenie, torując sobie łatwą drogę do sukcesu. Już pierwsza riposta miejscowych przyniosła jednak całkowity zwrot wydarzeń na boisku i w 16. minucie mieliśmy 1:0. Goście pogubili się na własnej połowie, Goran Karanovic podał do Fanevy Andriatismy i reprezentant Madagaskaru pokonał Danijela Subasicia precyzyjnym uderzeniem przy słupku.

5. ekipa Ligue 2 objęła prowadzenie i nabrała takiej pewności siebie, że już do końca pierwszej połowy całkowicie zneutralizowała ofensywne atuty Monaco.

Wicelider francuskiej ekstraklasy odzyskał właściwy rytm dopiero po przerwie i w drugiej części niemal nieustannie naciskał rywala. Sytuacji strzeleckich nie stworzył zbyt wiele i długo szło mu jak po grudzie, lecz w końcu dopiął swego i w 83. minucie zrobiło się 1:1. Przepiękną bombą z 14 metrów popisał się wtedy Joao Moutinho i Christopher Dilo nie miał prawa uratować swoich kolegów.

Remis po 90 minutach oznaczał konkurs rzutów karnych (regulamin Pucharu Ligi Francuskiej nie przewiduje dogrywki). W nim górą był już faworyt. Swoją jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Glik, po nim w słupek trafił Marco Ilaimaharitra i choć później Dilo zatrzymał jeszcze anemiczne uderzenie Guido Carrillo, to szansę na wyrównanie zaprzepaścił fatalnym pudłem Moussa Sao i Monaco zwyciężyło 4:3.

Podopieczni Leonardo Jardima dołączyli więc do AS Nancy Lorraine i zostali drugim półfinalistą Pucharu Ligi Francuskiej. W środę o dwa pozostałe miejsca powalczą Girondins Bordeaux z EA Guingamp, a także Paris Saint-Germain z FC Metz.

FC Sochaux-Montbeliard - AS Monaco 1:1 (1:0), rzuty karne 3:4
1:0 - Faneva Andriatsima 16'
1:1 - Joao Moutinho 83'